YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eker'in helikopteri arızalandı
Eker'in helikopteri arızalandı
10 Ağustos 2012 17:20
Van'ın Gürpınar ilçesinde temaslarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, Bingöl'e gitmek için bindiği helikopter arıza yaptı.

Kentte bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Vali Karaloğlu'nu ziyaret ederek kentin sorunları hakkında bilgi aldı.

Valiliğin depremden sonra hazırladığı broşürü inceleyen Eker'e, Vali Karaloğlu ziyaret anısına baston hediye etti.

Bakan Eker, daha sonra beraberindeki Vali Karaloğlu ve Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ile karayoluyla Gürpınar ilçesine geçti.

Burada, milletvekilleri Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici ve Gülşen Orhan tarafından karşılanan Eker, Aşağıkaymaz Mahallesi'nde bulunan Berekat Camisi ve Kuran Kursu'nda cuma namazı kıldı.

Bölgenin ileri gelen din adamlarından Bedrettin Sancar ile namazdan sonra bir süre sohbet eden Eker, öğretmenevinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bazı vatandaşların Van-Gürpınar karayolunda yapılan duble yol çalışmalarının yanlış projelendirildiğini,bu nedenle de karayolunda sürekli trafik kazalarının meydana geldiğini öne sürmesi üzerine Vali Karaloğlu, yol ile ilgili yeni bir proje hazırlandığını ve hayata geçirilmesi için Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü'ne sunulduğunu söyledi.

Yolun sonbahara kadar bitirilmesi amacıyla takipçisi olacağını sözünü veren Bakan Eker, daha sonra partililerle basına kapalı görüşme yaptı.

İlçedeki temaslarının ardından Bingöl'e gitmek üzere İlçe Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na geçen Bakan Eker, burada kendisini bekleyen polis helikopterine bindi.

Bir süre helikopterin havalanmasını bekleyen Bakan Eker, helikopterin yaşanan teknik arıza nedeniyle havalanmadığını öğrenince ilçe merkezine dönerek esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet edip alışveriş yaptı.

Eker, helikopterin arızalanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Bingöl'e gitmek için bindiği helikopterin, çalıştıktan sonra motorunda arıza oluştuğunun kendisine iletildiğini ve arızanın giderilmesi için çalışma başlatıldığını söyledi.

Helikopterdeki arıza giderilinceye kadar ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiğini vurgulayan Eker, arızanın giderilmesiyle Bingöl'e gideceğini ifade etti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler