YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eker'den kararlılık mesajı
Eker'den kararlılık mesajı
03 Mayıs 2012 15:46
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, öğrencilere yönelik süt dağıtımı projesini birilerinin provoke etmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek, projenin devam edeceğini bildirdi.

Eker, TBMM Genel Kurulu'nda, okul sütündeki zehirlenme iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülkede 200 mililitre süt üretebilen bütün tesislerin tamamının ihaleye çağrıldığını belirten Eker, ''16 firma katıldı. 16 firmanın tamamı, sütü ortak olarak üretiyor, bir ya da 3 firma üretmiyor'' dedi.

Eker, ilk kez bu kadar büyük ölçekli bir proje gerçekleştirildiğini ifade ederek, ''Öğrenciler, farklı sosyoekonomik yapıya, gelir durumuna sahip çocuklar. Farklı biyolojik özelliklerine sahip bireyler olabilir, onların bir kısmı süte, süt şekerine hassasiyeti, bir kısmının belki alerjisi olabilir'' dedi.

Sütlerin bozuk olduğu konusunda şüphe duydukları her ilde dağıtımı durdurduklarını ifade eden Eker, ''Sütten dolayı zehirlenme şüphesi ve tanısıyla hastanede yatan, tedavi gören çocuk yok'' diye konuştu.

Mehdi Eker, sütlerin analizlerinin yapıldığını kaydederek, 24 saat ile 48 saat içinde sonuçlarının alınacağını söyledi. Eker, ''Bu projeyi birilerinin provoke etmesine müsaade etmeyeceğiz'' dedi. Eker, projenin devam edeceğini de bildirdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler