YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eker: PKK kürtleri öldürüyor
Eker: PKK kürtleri öldürüyor
11 Ekim 2012 18:05
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, terör örgütü PKK'nın Güneydoğu'daki okullara saldırısıyla ilgili olarak "PKK bu topraktaki çocukarı öldürüyor" diye konuştu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, terör örgütü PKK'nın Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Van'da okullara yaptığı saldırıları şiddetle kınadıklarını söyledi. Bölücü terör örgütünün, haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt halkının çocuklarını, bile bile öldürdüğünü kaydeden Eker, "Öldürdükleri, bu toprakların çocukları. Diyarbakırlı çocuklar öldürülüyor." dedi.

 Bakan Eker, Silvan'daki ziyaretleri sırasında konu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. PKK'nın Kürtlerin sorunlarını dile getirmek adına öğretmenleri katlettiğini anlatan Eker, "Böyle bir durumla karşı karşıyayız maalesef. Ben de bu bölgenin evladıyım. Silvanlıyım hem de." dedi. Eker, demokratik bir ortamda insanların sorunlarını kırmadan, dökmeden söylemesi gerektiğini vurgulayarak, "Yaralamadan, kimseye bomba atmadan, başka ocakları söndürmeden, gözyaşına sebep olmadan sorunlar konuşulmalı." diye konuştu. Terör örgütünün gencecik çocukları ölüme gönderdiğini ifade eden Eker, örgütün verdiği bombaların, çocukların ellerinde patladığını hatırlattı. PKK'nın çocukları ölüme bile bile gönderdiğini belirten Eker, şöyle konuştu: "Hem başkalarının, masum insanların hayatlarına kast ediyorlar, hem bu arada kendileri kendi hayatlarını tehlikeye atıyor. Terör örgütü, ölü sevici. Ölümden besleniyor, daha çok insan ölsün istiyor. O çocukları bile bile ölüme gönderiyor. Terör örgütünü lanetliyoruz. Faaliyetlerini de saldırıları da okullara, çocuklara, öğretmenlere yapılan saldırıları da aynı şekilde lanetliyoruz."

 PKK KÜRTLERİ ÖLDÜRÜYOR

 Örgütün kan ve nefretten beslendiğini kaydeden Eker, PKK'nın Kürt, Türk fark etmeksizin herkesi öldürdüğünü dile getirdi. Şehitlik Lisesi'ndeki olayda müdür muavininin, teröristin önüne geçtiğini anlatan Eker, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yapma, öldüreceksin diyor, hiç dinlemiyor. Öldürdüğü insanın da kim olduğunun önemi yok. Kürt olmuş, Türk olmuş hiç umurunda değil. Öldürdükleri bu toprakların çocukları. Diyarbakırlı çocuklar öldürülüyor. O çocukların çoğu Kürt, onları öldürmeye geliyor. Bunun mantığı yok, bu terör. Bir örgüt var, onun politik çıkarları var, Kürtlerin hakları değil. Kürtlerin özgürlüğü meselesi değil. Bu o örgütün yöneticilerinin kendi politik çıkarları. Onların politik çıkarları, başka hiçbir şey değil. Biz bunları demokrasi yolu ile çözmek konusunda önemli adımlar attık."

cha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler