YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Eğer Ekmeleddin İhsanoğlu kaybederse..."
"Eğer Ekmeleddin İhsanoğlu kaybederse..."
06 Temmuz 2014 17:30
Erdoğan, İhsanoğlu ve Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylıklarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Mustafa Karaalioğlu,"Ekmeleddin Bey seçimi kaybederse Kılıçdaroğlu ve Bahçeli kaybetmiş olacak" dedi.

TRT 1'de yayınlanan Enine Boyuna programında Mustafa Karaalioğlu, Taha Özhan, Hatem Ete ve İsmet Berkan gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Erdoğan, İhsanoğlu ve Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylıklarıyla ilgili konuşan Mustafa Karaalioğlu, "Erdoğan'ın 'nasıl bir cumhurbaşkanı olacak' sorusuna erken cevabı ve bu cevapta ısrarı Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi oyuna biraz daha sokar diye düşünüyorum. Şimdi zaten bu seçimin anahtarı da 'biz Ekmeleddin İhsanoğlu'nu gösterdik, seçim yenilgisinden sorumlu değiliz' kaçışı var Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'de. Bu mümkün değil aslında. Bu seçimde eğer Ekmeleddin Bey seçimi kaybederse Kılıçdaroğlu ve Bahçeli kaybetmiş olacak ve kendileri için ve parti için de bir sıkıntı başlayacak. Ayrıca bu seçimi kazanmak AK Parti için, AK Partili bir adayın kazandığı seçim bir sonraki seçimin neredeyse garantisi. Daha önceki seçim tecrübelerinden bunu biliyoruz. Bu seçimi kazanan bir sonraki seçimi cebine koyuyor. Bu seçimi kaybeden bir sonraki seçimi kazanamıyor. Bu dalga 10 ayda geri döndürülemiyor. Böylesine mühim bir seçim." dedi.

 

STAR

yanlış yorum
 // Oktay D gezer
Kendileri kaybetmemiş olmak için AHNEETTİN'i aday gösterdiler,gercek aynen böyledir!...
06 Temmuz 2014 18:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler