YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Egemen Bağış'tan KKTC'ye garanti
Egemen Bağış'tan KKTC'ye garanti
15 Ekim 2012 21:37
Egemen Bağış, KKTC'ye desteklerinden dolayı bazılarının rahatsız olmaya başladıklarını söyledi.

KKTC'de temaslarda bulunan Bağış, Lefke Avrupa Üniversitesi Rauf Denktaş Eğitim Kompleksi'nde "Fatih Rüştü Zorlu, AB ve Kıbrıs" konulu konferans verdi.

Konferansta bazı açıklamalarda bulunan Bağış Kıbrıs meselesinin, Türkiye'de iktidarıyla muhalefetiyle, genciyle yaşlısıyla, doğusuyla batısıyla, askeri ile siviliyle herkesin ortak meselesi olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin Kıbrıs meselesine büyük önem verdiğine değinen Egemen Bağış, "Kıbrıs meselesi bizim öyle Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas gibi dün akşam kabus görmesi neticesinde, sabah çıkıp açıklama yapması gibi kısa bir hevesle yapılan bir anlayışla ele aldığımız bir mesele değildir. Kıbrıs davası bize Fatih Rüştü Zorluların emanetidir. Onların bize bıraktıkları bir mesele olarak yaklaşıyoruz. "ifadesini kullandı.

"NE AB İÇİN KIBRIS'TAN NE DE KIBRIS İÇİN AB'DEN VAZGEÇERİZ"

Bunu defalarca yinelediğini belirten Bağış, " Ne AB için Kıbrıs'tan vazgeçeriz. Ne de Kıbrıs için AB'den vazgeçeriz. İkisi de bizim hukuki etik ahlaki haklarımız . Bu konularda Türkiye bugüne kadarki devlet politikasında hiç ama hiç şaşma göstermemiştir." dedi. Egemen Bağış, "İşte bu sabah Sayın Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da söyledi. Artık Kıbrıs Rumların AB'ye de uluslararası ilişkilere de ne kadar çok zarar vermeye başladıklarını kafalarına sokmaya başladık. Sayın Başbakan İrsen Küçük'ün son yıllarda Türkiye'nin de tam desteğiyle uyguladığı ekonomik programın meyvelerini vermeye başlaması da bizi mutlu ediyor." şeklinde konuştu.

"KKTC SUYA KAVUŞUNCA RUMLAR KKTC'DEN ÖNCE KULLANMAK İSTEYECEK"

Rumların işlerine geldiği zaman tek devlet olduklarını iddia ettiklerini vurgulayan Bağış, "Ama biraz sıkıştıklarında elektrik lazım olduğunda tanımadıkları yerden elektriği bir şekilde alıyorlar. Şimdi yakında su da isteyecekler. Bunu bir kenara yazıyorum. 2014'te inşallah ada suya kavuştuğunda bizimkilerden evvel biz nasıl bu sudan nasipleniriz diye onlar bir arayış içerisine gireceklerdir." açıklamalarında bulundu.

aa
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler