YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Egemen Bağış'tan Fethullah Gülen'e sert cevap!
Eski AB Bakanı Egemen Bağış, ses kayıtlarının yeniden gündeme gelmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bağış, Fethullah Gülen'in kendisi hakkında söylediği sözlere sert cevap verdi.
Egemen Bağış'tan Fethullah Gülen'e sert cevap!
19 Ağustos 2014 / 06:51 Güncelleme: 19 Ağustos 2014 / 07:00

Eski AB Bakanı Egemen Bağış, Fethullah Gülen'in kendisi hakkındaki söylediği sözlere karşılık, "Bu kayıtlar üzerinden şahsımın imanı hakkında hüküm kesme hadsizliğini de bu çabanın ve hezeyanın bir tezahürü olarak değerlendirmek gerekir" cevabını verdi.

Bağış, ses kayıtlarının yeniden gündeme gelmesi üzerine yaptığı yazılı açıklamada "17 ve 25 Aralık darbe girişimleriyle seçilmiş cumhurbaşkanımıza, ailesine, şahsım da dahil olmak üzere çalışma arkadaşlarına yönelik bu kirli tuzakları milletimiz boşa çıkardığı gibi, hükümetimiz de bunun bedelini hukuk çerçevesinde ödetmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Bağış açıklamasına şöyle devam etti:

"Hala bu montaj üzerinden şahsımla ilgili karalama kampanyasına devam ediliyor olması da manidardır. Şu bilinmelidir ki bu çabalar asla ne şahsımı, ne partimi, ne de hükümetimizi paralel yapıyla mücadele kararlılığından vazgeçiremeyecek, paralel yapının ipliği bir bir pazara çıkarılacaktır, çıkarılmaktadır.

Sadece 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin bir mağduru olarak değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak da ülkemin ulusal güvenliğine tehdit arz eden bu paralel ihanet çetesi ile mücadelenin bir neferi olmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler