YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ege'de mucize kurtuluş!
​Edremit Körfezi'nden açılan bir bottan denize düşen 3 yaşındaki Suriyeli çocuk, Sahil Güvenlik helikopterinden denize inen ekibin müdahalesiyle hayata döndü.
Ege'de mucize kurtuluş!
17 Aralık 2015 / 18:20 Güncelleme: 17 Aralık 2015 / 19:13

Yeni bir yaşama başlama umuduyla yola çıkan sığınmacıların yaşadığı, tarihin en büyük insanlık dramına sahne olan Ege Denizi, mucize kurtuluşlara da tanıklık ediyor. 

Suriyeli 3 yaşındaki sığınmacıyı dalgaların elinden kurtaran Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı helikopter ekibi de bu mucizelerden birine  imza attı. Edremit Körfezi'ndeki Küçükkuyu'dan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan üç bottaki çok sayıda sığınmacı, botlarının su almaya başlaması üzerine Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine hızla olay yerine giden Sahil Güvenlik Hava Komutanlığına bağlı helikopter ekibi, sığınmacı sayısının çok fazla olması nedeniyle yakındaki ticari gemiden yardım istedi.

Sığınmacılar ticari gemiye tahliye edildiği sırada son botta annesinin kucağında olan bir çocuk denize düştü. Olayı fark eden helikopter ekibi, kurtarma operasyonu düzenledi. Halatla denize inen Astsubay Üstçavuş Yasin Demirkıran, bir süre yüzerek çocuğu sudan çıkardı. Yaşam belirtisi bulunmayan çocuğa ilk müdahale helikopterde yapıldı. Nefes aldığı saptanan çocuk, Balıkesir'deki Koca Seyit Havalimanı'nda ambulansa teslim edildi. Sağlık durumu iyi olan çocuğun kurtarılma anını helikopter kamerası da kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler