YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ege'de gergin saatler...
Gözaltına alınan gazeteciler serbest bırakıldı
Ege'de gergin saatler...
04 Ağustos 2009 / 18:11 Güncelleme: 04 Ağustos 2009 / 00:00

Yunanistan'a ait Sahil Güvenlik Botu, üç gazeteci, bir basın şoförü, iki tekne kaptanını gözaltına almasının ardından, Antalya valiliği açıklama yaptı.


Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türk gazetecilerin Yunan Sahil Güvenlik Botu tarafından gözaltına alınmasının ardından süratle kriz masası oluşturarak konuyu Dışişleri Bakanlığına ilettiklerini, Bakanlık ve kriz merkezinin girişimiyle gazetecilerin serbest bırakıldığını söyledi.


Vali Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 17.00 sıralarında Kaş'ın 3 mil açığındaki Karaada ile ilgili haber yapmak amacıyla bir balıkçı motoru kiralayan Sabah Gazetesi'nden Yusuf Yavuzyiğit, Bekir Öner Şan ve İHA'dan Sabri Çağlar ve Çağdaş Yıldırım'ın Yunan Sahil Güvenlik ekibi tarafından sorgulandığı haberini aldıklarını söyledi. Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ile süratle bağlantı kurduklarını belirten Yüksel, ''Valilikte kriz merkezi oluşturarak, konuyu süratle Dışişleri Bakanlığına ilettik'' dedi.


Dışişleri Bakanlığının Yunanistan ile gerekli görüşmeleri yaptığını, Valilik kriz merkezinin de konuyu dikkatle takip ettiğini ve bunun sonucunda gazetecilerin Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerine teslim edildiğini söyledi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler