YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efsane komutan siyasette de iddialı!
Efsane komutan siyasette de iddialı!
Efsane komutan siyasette de iddialı!
01 Ağustos 2008 / 21:01 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Sinop Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pamukoğlu, yeni bir parti kurma hazırlığında olduklarını belirterek, partilerinin isminin Hak ve Eşitlik Partisi olacağını kaydetti.


Hak ve eşitliğin olmadığı yerde başka hiç bir şeyden bahsedilemeyeceğini ifade eden Pamukoğlu, partinin temel misyonunun insan ve insanların huzuru ve güvenliği olduğunu vurguladı.


PARTİNİN AMBLEMİ HAZIR


''Bir ay içinde yeni kuracağımız parti için İçişleri Bakanlığı'na müracaat edeceğiz'' diyen Pamukoğlu, parti ambleminin ise kırmızı zemin üzerinde, sarı güneşin içinden kanatları güneşin dışına taşan, özgürlüğü simgeleyen siyah Anadolu Kartalı olacağını belirtti.


PKK'YI DURDURDUM AKP'Yİ DE DURDURURUM


Görev yaptığı yıllarda PKK'ya karşı yürütülen başarılı operasyonlar yöneten Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, emekliliğinin ardından yazdığı kitaplarla bölgede yaşadıklarını anılaştırmıştı. Ensonhaber'e göre AK Parti'ye yönelik sert eleştirileri ile tanınan Pamukoğlu, AK Parti'ye alternatif bir siyasi hareket için kolları sıvadı. Osman Pamukoğlu CHP ve MHP gibi muhalefet partilerinin politikalarını yetersiz bulduğu için 'Hak ve Eşitlik Partisi'ni kuruyor. Emekli Paşa yakın çevresine; "PKK'yı durdurdum, AKP'yi de durdururum' diyerek siyasette ne kadar iddialı olduğunu da vurguluyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler