YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efsane dizi hakkında şok iddia
2002 yılında ATV'de yayınlanmaya başlayan, o dönemde milyonların izlediği 'Ekmek Teknesi' adlı diziyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.
Efsane dizi hakkında şok iddia
06 Haziran 2012 / 12:06 Güncelleme: 06 Haziran 2012 / 12:28

Ekmek Teknesi adlı dizinin, 2004 yılında ATV kanalındaki yayınına son verilmiş, dizi bu sebeple Show tv'ye geçmiş ve 1 yıl sonra da tamamen bitmişti.

Dizinin başrol oyuncularından olan 'Heredot Cevdet ' rolündeki Hasan Kaçan , dün twitter hesabından diziye ATV'de neden son verildiğini açıkladı.

Kaçan, attığı tweetlerde diziyi, Heredot Cevdet'in yani kendisinin anlattığı dini hikayeler yüzünden, bazı paşaların kaldırttığını iddia etti. Kendilerine sebep olarak ise; 'anlattığınız dini hikayelerden izleyicilerimiz rahatsız oluyor' denildiğini ancak o 'izleyicilerin' kim olduğunu daha sonradan öğrendiğini belirtti.

Hasan Kaçan'ın dün attığı bu tweet'lerin ardından akıllara, bir süre önce gündeme gelen, 28 Şubat dönemindeki askerlerin, bazı dizilere yaptığı müdahaleler geldi.

'Postmodern Darbe' olarak anılan 28 Şubat döneminde askerler tarafından kurulan Batı Çalışma Grubu'nun "Süper Baba", "Bizim Aile" ve "Yazlıkçılar" gibi dönemin sevilen televizyon dizilerini "psikolojik harekât" amacıyla kullanmak istediği ortaya çıkmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler