YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala: Operasyon sırası Yüksekova, Şırnak merkez ve Nusaybin'de
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Yüksekova'da, Şırnak merkezde ve Nusaybin'de bazı mahallelerde yine bariyerler var. Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. O bölgelere operasyon yapacağız" dedi.
Efkan Ala: Operasyon sırası Yüksekova, Şırnak merkez ve Nusaybin'de
11 Mart 2016 / 14:46 Güncelleme: 11 Mart 2016 / 15:06

İçişleri Bakanı Efkan Ala "nerede barikat varsa temizlenecek. Hazırlıklar biraz zaman alıyor. Hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz operasyonlar yapacağız" dedi.

SIRADA YÜKSEKOVA, ŞIRNAK MERKEZ VE NUSAYBİN VAR

Ala, "Yüksekova'da, Şırnak merkezde ve Nusaybin'de bazı mahallelerde yine çukurlar var, bariyerler var. Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. Dolayısıyla oralarda da o temizlikler yapılacak. Vatandaşımızın daha rahat hayatını sürdürebileceği ortamlar sağlanarak vatandaşlarımıza sunulacaktı." dedi.

OPERASYONDAN ÖNCE VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLİYOR

İçişleri Bakanı Ala, "Bir iki gün öncesinden, bazen yarım gün öncesinden operasyon yapılma anı yerel yöneticiler tarafından vatandaşlarımıza bildirilmektedir. Hazırlıklar yapıldıktan sonra operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Şırnak il merkezi ve diğer iki ilçemizde de aynı yöntemle, vatandaşlara yarım gün, bir gün öncesinden, sokağa çıkma yasağı da ilan edilerek durum bildirilecek" dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler