YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala: Kilis için alacağımız önlemleri yakında göreceksiniz!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, gazetecilere Trabzon ve Ankara'da yaşanan sporda şiddet olayları, Kilis'te alınacak önlemler ile 1 Mayıs hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Efkan Ala: Kilis için alacağımız önlemleri yakında göreceksiniz!
26 Nisan 2016 / 15:07 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 15:49

Efkan Ala gazeteciler yaptığı açıklamada , "Kilis'teki vatandaşlarımızın bu sorunu daha fazla yaşamaması için hangi tedbirler gözden geçirilecek, hangileri yeniden değerlendirilecek, ek tedbirler alınacak. Bunları yakında göreceksiniz" dedi.

Ala'nın konuşmasından önemli satır araları:

KİLİS'E ATILAN IŞİD ROKETLERİ

"Kilis tam sınırda. Ülkemize yönelik şu ana kadar hangi şekilde bir saldırı olmuşsa, karşılığı uluslararası hukuk ve angajman kuralları çerçevesinde derhal verilmiştir. Bundan sonra da bu kararlılıkla devam ettirilecektir.

"Kilis'teki vatandaşlarımızın bu sorunu daha fazla yaşamaması için hangi tedbirler gözden geçirilecek, hangileri yeniden değerlendirilecek, ek tedbirler alınacak, bunları dün yaptığımız toplantılarda kararlaştırdık. Bunların bazıları yapıldıktan sonra fark edilecek tedbirlerdir'' dedi.

1 MAYIS KUTLAMALARI

Bakan Ala, 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili de konuştu: ''En güzel şekilde nerede güvenlik alabiliriz ve en güzel şekilde onlar, nerede bu kutlamaları yapabilirler, bu çerçevede o yerler belirleniyor. Bu dönemde de bütün sendikalarımız, sivil toplum örgütleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları değerlendirmelerini yaptılar, diyalog içerisinde hareket ettiler.

"Hakikaten onların da güvenlik birimlerimizin de milletimizin de arzu ettiği şekilde şu ana kadar gitti. Bundan sonra da inşallah 1 Mayıs'ı bu şekilde kutlayacağız ve değerlendireceğiz. Biz de onların, oraya gelen vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın, işçilerimizin bize yakışır, milletimize yakışır biçimde ve kendilerinin hak ettiği biçimde kutlamalarını sağlamak için elimizden gelen her türlü tedbiri alacağız."

SPOR YAPMAK ŞİİR OKUMAK GİBİDİR

''Hem Trabzonspor Başkanı'nı aradım hem Amedspor Başkanı'nı aradım geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Bunlar Türkiye'ye yakışmayan hareketler. Fakat Türkiye'nin aşamayacağı şeyler değil. Spor olunca bizler en ufak sorunu bile kabullenmek istemeyiz.

"Spor şiir gibidir. Bir harflik hecelik sapma bile ahengi bozar orada başından sonuna 11 heceli ise 11 heceli bir şiir olarak okunmalıdır. Spor yapmak şiir okumak gidibir. Hiç hatayı kaldırmaz. Mesela Trabzon'a dışarında 500'ün üzerinde güvenlik gücü göndermiştik. Derbi maçlarda bunu hep yapıyoruz. Ankara'da ise bir kısım seyircisizdi. Hatası eksiği olan varsa tabii ki gereği yapılır.''

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler