YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala: İki ilçede daha operasyon başlatılacak
İçişleri Bakanı Efkan Ala, doğu ve güneydoğuda yürütülen operasyonlar hakkında önemli bilgiler verdi.
Efkan Ala: İki ilçede daha operasyon başlatılacak
09 Şubat 2016 / 16:26 Güncelleme: 09 Şubat 2016 / 18:05

İçişleri Bakanı Efkan Ala, doğu ve güneydoğuda düzenlenen operasyonlar hakkında bilgi verirken, "Onlar orada olduğu sürece belli ki devlet oraya müdahale edecek, tuzaklar, bombalar kaldırılacak, barikatlar kaldırılacak, teröristler etkisiz hale getirilecek. İdil dışında, Nusaybin var, bir takım yerlerde böyle barikatlar, çukurlar bunlar kaldırılacak" dedi.

İçişleri Bakanı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ala şunları söyledi: 

"İDİL DIŞINDA, NUSAYBİN VAR..."

"Belli bir düzen içinde bu operasyonlar yapılıyor. Vatandaşı bu baskıdan kurtarmak için. Bunun giderilmesinin yöntemi, bir bu güvenlik birimleri ile yürütülen temizlik hareketi bir de buraların doldurulması. Oralar doldurulur, teröristler de teslim olursa bu temizlik harekatına gerek kalmaz. Onlar orada olduğu sürece belli ki devlet oraya müdahale edecek, tuzaklar, bombalar kaldırılacak, barikatlar kaldırılacak, teröristler etkisiz hale getirilecek. İdil dışında, Nusaybin var, bir takım yerlerde böyle barikatlar, çukurlar bunlar kaldırılacak.

"HÜKÜMET OLARAK ALDIĞIMIZ KARARLARI SUNACAĞIZ"

Bazı mahallelerde bir daha böyle hadiseler olmaması için geçici polis merkezlerimiz kuruluyor, sonra kalıcıları gelecek. Sonra birçok konuda hükümet olarak aldığımız kararları sunacağız.

Bakanlıklarımızın yapacağı hizmetler orada vatandaşa dokunabilmesini sağlayacak çalışmaları yapıyoruz. Teröristlerin baskısıyla yerinden olmuş vatandaşlarımızı tespit ederek onları ihtiyacını karşılıyoruz. Vatandaşı odağına alan bir mücadele yürütülüyor. Milletimiz bu terör belasından da kurtularak yoluna devam edecektir. 

"ŞİMDİ DE SOKAĞA ÇAĞIRIYORLAR"

Vatandaş oy vermiş, milletvekilini, belediye başkanını seçmiş. Vatandaşa hizmet götürecek olanlar çeşitli adlar adında o çağrıları yaparsa millet iradesine saygısızlıktır. Bunlara karşı durmak gerek. Siyasi berraklık olmazsa, bunların karşısında durmazsa oy almış vatandaşa saygısızlık yapmış olurlar. Siyasetin duruşu berrak ve net olmalı. Daha sonrasında da teröristler, terör faaliyetleri devam ederse, devletin görevlik birimleri devreye girer ve şu anda olduğu gibi layığıyla yapılır. Teröristlerin işi vatandaşın huzurunu kaçırmaktır. Şimdi de sokağa çağırıyor. Bunda izan yok. Oralara illegal şekilde çukur kazanların ne dediklerine bakmıyoruz, gereğini yapıyoruz. Vatandaşın esenliğini yeniden inşa etmeye çalışıyoruz. Daha önce de vatandaşı sokağa çağıranları gördük. O anlayışın artık çukurlara gömülmesi gerekiyor, toptan reddediyoruz. 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler