YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala: 7 bin kişiden 6 bin 500'ü FETÖ'cüydü
İstihbaratta yeniden yapılanma olacağını belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala, 17-25 Aralık'tan önce İstihbarat Daire Başkanlığı'nda çalışan 7 bin kişiden 6 bin 500'ünün FETÖ'cü olduğunu söyledi.
Efkan Ala: 7 bin kişiden 6 bin 500'ü FETÖ'cüydü
19 Ağustos 2016 / 19:06 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 / 19:11

İçişleri Bakanı Efkan Ala, istihbaratın yeniden yapılandırılmasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

NTV canlı yayınında konuşan Ala, 17-25 önce İstihbarat Daire Başkanlığı'nda çalışan 7 bin kişiden 6 bin 500'ünün FETÖ'cü olduğunu ve hepsinin temizlendiğini belirterek, "Buranın durumu yükseltilecek, belki daire başkanlığından başkanlık seviyesine, şimdi çalışıyoruz. Jandarmadaki istihbarat başkanlığımız da yeniden yapılanacak, içerideki kişilerin performansı değerlendirilecek, bu yapılara ait olanlara izin verilmeyecek ve onlar değiştiriliyor" dedi.

Bakan Ala, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İçişleri Bakanlığındaki istihbarat birimlerinin hepsinin hem yapısı hem teşkilat şeması hem de fonksiyonları yeniden ele alınıyor. Burada çeşitli alternatifleri hem Cumhurbaşkanımıza hem de Başbakanımıza sunacağız. Hükümetle alacağımız kararlarla da sonuca ulaşacağız."

MİT'te yapılacak değişikliklere de değinen Ala, "MİT'in yapısı, fonksiyonu, içeride ve dışarıda yaptığı istihbari çalışmaların eksiği, fazlası ele alınıyor. Bundan sonra bir de gerçekten aldığı istihbaratı değerlendirecek, koordinasyonu çok daha etkili bir biçimde yapacak olan bir kurumsal yapı ihtiyacı gözüküyor, bu da sağlanacaktır.

Devletin istihbarat örgütlerinin aldığı istihbaratı değerlendirip politikaların oluşmasına katkıda bulunacak, yol gösterecek, ne olup bittiğini aktaracak bir kurum, bir koordinasyon birimi oluşacaktır. Buna ihtiyaç var." açıklamasını yaptı.

Bakan Ala, devletteki istihbarat teşkilatlarının birden çok, ayrı ayrı güçlü olmasında fayda bulunduğunu, bu sayede birbirlerini kontrol edebileceklerini vurguladı.

DİKKAT EDİN EY CEMAATLER
 // ismail emre
HİÇ BİR HABER MERKEZİNDE OLMAYAN VE YAYINLANMAMIŞ BİR HABERİ SİZE ŞUAN DUYURUYORUM;

FETO SÜLEYMANCILAR İSMAİLAĞA VE BUNA BENZER CEMAATLERİN VE TARİKATLARIN İÇİNE DE ADAM SOKTU.!!!!!!!

HANGİ CEMAATİN İÇİNDE İSENİZ SİZİ TANIMAK VE KONTROL ETMEK İÇİN BU CEMAATLERİN İÇİNE DE SIZMIŞ VAZİYETTELER.....

ÇÜNKÜ CEMAATLERİN KENDİSİ ALEYHİNE BİR PROPAGANDAYA GİRMESİNİ İSTEMİYOR VE CEMAATLERDE BULUNAN VE DEVLET KADEMESİNDE OLANLARI FİŞLİYOR.......!!!!!!...
19 Ağustos 2016 Cuma 20:07
UYANALlM DOSTLAR (2) ➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Uanalım dostlar, uyanalım dostlar, Camilerin kubbesine çakılmadan, minârelerin boynuna haçlar asılmadan, boynumuza esâret zinciri vurulmadan, Düşman kapısında köpek olmadan, uyanalım dostlar uyanalım dostlar!!!...
19 Ağustos 2016 Cuma 20:02
BİR FETÖCÜ ARKADAŞIM OLDU...
 // ismail emre
Facebooktan dindar bayanın tekine tesadüf ben mesaj atmıştım kapalı dindar bayan zannettim kimliğini açık etmedi çok zorladım olmadı facebook adresi amerikadan geliyordu gizli numaradan beni aradılar aylarca konuştum kendimi gizledim çok uzun konuşma ve yazışmalar oldu şuan ki güçlerini bana ben farkında olmadan anlattılar....sonuçta anladılar ki bende baktılar para pul yok züğürtüm devlet kademesinde çalışmıyorum hemen uzaklaştılar çok hor gördüler zoruma gitmişti :)şimdi anlıyorum............
19 Ağustos 2016 Cuma 19:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler