YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ecevit'in koruma müdürü tanık olarak ifade verdi
Recai Birgün:Savcı bey sordu,ben de bildiklerimi anlattım
Ecevit'in koruma müdürü tanık olarak ifade verdi
01 Mayıs 2009 / 16:54 Güncelleme: 01 Mayıs 2009 / 00:00

DSP'li Birgün de Savcı Öz'le görüştü

Ecevit'in siyasetten tasfiyesi iddiaları kapsamında eski koruma müdürü DSP milletvekili Recai Birgün'ün tanık olarak ifadesine başvuruldu. Birgün, önceki gün Savcı Öz'le buluştu.   


Bülent Ecevit'in koruma müdürü DSP İzmir milletvekili Recai Birgün ile Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün daha önce ertelenen buluşması gerçekleşti. Birgün, önceki gün İstanbul'da Savcı Öz'e bilgi verdi. Savcı Zekeriya Öz, bir süre önce milletvekili Birgün'e görüşme isteğini iletmişti. Ancak işleri yoğunlaşınca buluşmayı erteleyen Öz, önceki gün DSP milletvekili Birgün'ü yeniden davet etti. İstanbul Beşiktaş Adliyesi'ndeki görüşme yaklaşık 3.5 saat sürdü. Öz ile Birgün'ün görüşmesinde Bülent Ecevit'in başbakanlığı dönemindeki yaşanan olaylar ele alındı. Öz'ün, DSP'nin bölünmesi ve koalisyon hükümetinin dağılarak ülkenin seçime gitmesi ile Ecevit'e kaldırıldığı Başkent Hastanesi'nde siyasetten tasfiye amacıyla yanlış tedavi uygulandığı iddiaları ile ilgili sorular yönelttiği öğrenildi.


'YARGIYA İNTİKAL ETTİ'


Birgün, "Benim bütün Amacım 2002'li yıllarda yaşananların yargıya intikal ettirilmesiydi. Savcı Bey sordu, ben bildiklerimi anlattım. Artık yargıya intikal etmiş bulunuyor. Bu konular yargının işi olduğu için görüşmeyle ilgili bilgi veremem, içeriğini anlatamam" demekle yetindi.


'Darbe yapıldı, düşürüldü' demişti


Birgün geçtiğimiz günlerde SABAH'a "2001'in başlarında suikast duyumu aldık. Ecevit'i 24 saat sakladık. 1999-2002 iyi araştırılsın. Bu süreçte Ecevit'e darbe yapıldı ve düşürüldü. Ecevit'in hastanede kötüleştiği, kemik yapısını bozan ilaçların verildiği iddiaları var. Beyefendinin tedavi kesilince iyileştiğini gözlemledim" gibi iddialarda bulunmuştu.


Sabah


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler