YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düzenleme ile ilgili Bakanlık'tan açıklama
Düzenleme ile ilgili Bakanlık'tan açıklama
27 Mart 2012 00:08
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şehit yakınları ile gazilerin özlük haklarının iyileştirilmesini amaçlayan yasa tasarısı taslağında, şehit ve gazilik ile ilgili bir statü tanımlamasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, yapılan çalışmanın şehit yakınları ve gazilerin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik olduğu belirtilerek, ''Şehit yakınları ile gazilerin özlük haklarının iyileştirilmesini amaçlayan yasa tasarısı taslağında,şehit ve gazilik ile ilgili bir statü tanımlaması söz konusu değil'' ifadesine yer verildi.

Açıklamada, ''5233 sayılı ''Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun'un isminden anlaşılacağı üzere, terör sebebi ile veya terörle mücadele sebebiyle zarara uğrama kriterini esas aldığı, yeni yasa taslağında bu Kanuna eklenecek bir düzenleme ile tazminata hak kazanan/hak kazanacak hayatını kaybetmiş ve malul olmuş vatandaşlarımıza maaş bağlanarak süreklilik arz eden mağduriyetlerin giderilmesinin hedeflendiği hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur'' görüşü de kaydedildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler