YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Duygu kırılmaları oluşmuş
Duygu kırılmaları oluşmuş
07 Mayıs 2013 13:42
Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Taşgetiren, "Türkiye'nin doğusunda, batısında, duygu kırılmaları oluşmuş" dedi.

Akil İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Ahmet Taşgetiren, Başkanvekili Beril Dedeoğlu, Sekreter Cemal Uşşak, grup üyeleri Erol Göka, Doğu Ergil, Hilal Kaplan, Celalettin Can ve Vahap Coşkun, Çankırı'da bir otelde basın mensuplarının çözüm sürecine ilişkin görüşlerini dinledi.

Taşgetiren, Çankırı'nın ziyaret ettikleri 11. vilayet olduğunu belirterek, bu ziyaretlerde alınan güvenlik tedbirlerinin çok arzuladıkları bir şey olmadığını söyledi.

Taşgetiren, Türkiye'de 30 yıldan bu yana yaşanan bir sancı, genç insanların canını alan kanlı bir süreç yaşandığını vurgulayarak, "Türkiye'nin doğusunda batısında, doğusunda duygu kırılmaları oluşmuş. Batıda konuştuğumuz doğuda, doğuda konuştuğumuz batıda sıkıntı yaratabiliyor" dedi.

Daha önceki illerden birinde 1993 yılında oğulları şehit olmuş bir aileyi ziyaret ettiklerinde, şehidin annesinin "Süreç 1993 yılında başlasaydı da oğlum canlı geri dönseydi" dediğini aktaran Taşgetiren, anne ve babaların şehit anne ve babası olduk diye teselli imkanı bulabildiklerini vurguladı. Yaşanan 30 yıllık süreçte şehitler geldiğini, dağdan da ölümlerin indiğini aktaran Taşgetiren, bunların memleketin bütün kimyasını etkilediğini söyledi.

Heyet, daha sonra Çankırı'da bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler