YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Düşürülen uçakla ilgili şok iddia!
Ukrayna'daki ayrılık yanlısı güçler tarafında füzeyle düşürüldüğü iddia edilen Malzeya Uçağıyla ilgili şok bir iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre aslında, Putin hedef alındı!
Düşürülen uçakla ilgili şok iddia!
17 Temmuz 2014 / 23:29 Güncelleme: 17 Temmuz 2014 / 23:31

BBC İzleme Servisi'nin bildirdiğine göre Rus Sivil Havacılık Birimi'nden (Rosaviatsia) bir kaynak, Malazya Havayolları'na ait yolcu uçağını "düşürenlerin" esasında Rusya lideri Vladimir Putin'in uçağını hedef almış olabileceklerini iddia etti.

DÜŞÜRÜLEN UÇAKTAN İLK KARELER

Rus Interfax haber ajansına konuşan ve adı açıklanmayan bu kişi, birbirlerine benzeyen iki uçağın rotalarının da bir noktada kesiştiğini söyledi.

Kara kutu bulundu

Ukrayna’daki Rus yanlısı ayrılıkçı güçler, düşen Malezya Havayolları’na ait uçağın kara kutusunu bulduklarını açıkladı.

Yapılacak olan incelemenin ardından, uçağın düşüş sebebiyle ilgili kesin bilgiye ulaşılacağı düşünülüyor.

Öte yandan, Rus kaynakları uçağın Ukrayna'daki Rus ayrılıkçılar tarafından düşürüldüğünü belirtti.

İkinci vaka

8 Mart tarihinde 239 yolcusuyla birlikte bir yolcu uçağı kaybolmuş, aradan geçen süre içerisinde uçaktan haber alınamamıştı.

Yaşanan son vakayla birlikte ise Malezya Havayolları büyük bir prestij kaybına uğradı. Malezya Havayolları'na ait iki uçağın ard arda düşmesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Olayın ekonomik boyutları konusunda uzmanların neler söyleyeceği ise merak konusu.

Ölenlerin çoğu ABD'li ve Hollandalı

Düşen Malezya uçağında ölenlerin 23'ünün ABD vatandaşı, çoğu ise Hollandalı turist olduğu iddia edildi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı yetkilisi, ülkenin doğusunda düşen Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağında ölü sayısının 300’den fazla olduğunu bildirdi. Ölenler arasında 23 ABD vatandaşı da olduğu aktarıldı.

Malezya Havayolları'nın, Ukrayna'nın Rusya sınırına yakın bölgesinde düşen MH17 sefer sayılı uçağında çok sayıda Hollandalı turistin bulunduğu belirtildi.

Hollanda televizyonu NOS'a açıklama yapan D-Reizen turizm şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Will van den Hoogen, bu uçuş için kendilerinden bilet alan 25 kadar yolcu olduğunu belirtti.

Den Hoogen, söz konusu kişilerin hepsinin uçağa binip binmediğini bilmediklerine değinerek, yolcu yakınlarına yardımcı olmak amacıyla bir telefon hattını hizmete açtıklarını kaydetti.

Başka bir tur şirketi WTC de 20 ile 30 kadar müşterilerinin uçakta bulunduğunu açıkladı.
Uçağın kalktığı Amsterdam Schiphol Havaalanı'nda da yolcu yakınlarına yardımcı olmak amacıyla bir servisin oluşturulduğu aktarıldı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin, olayın ardından AB Zirvesi için bulunduğu Brüksel'den ülkesine döndüğü bildirildi.

Uçağın düşmesi nedeniyle şoke olduğunu dile getiren Rutte, gelişmeleri takip etmek için Lahey'e dönmeye karar verdiğini ifade etti. Rutte, Ukrayna Cumhurbaşkanı'yla görüştüğünü de belirtti.

Malezya Havayolları'nın Rusya sınırından 60 kilometre uzakta Ukrayna'ya düsen Boeing 777 tipi yolcu uçağında 280 yolcu ve 15 mürettebat olduğu belirtilmişti.

23:42
 // Ahmet
Acaba 3. Dünya savaşının şu anda,değişik bir usülde icra edildiğini hissetmeyen varmı? Ülkelerin iktidarlarını,halkı ayaklandırarak değiştirmeler,dinlemeler,wikiliksler,azalan enerji kaynakları,siber saldırılar,ülkeleri seçilenlerin yerine gizli servislerin yönetme ve yönlendirmesi,kışkırtmak için tetikçi-terör devletine vur allah vur arkanda biz varız deyip deli numarası yapan koca koca devletler,en önemlisi bu gidişatı değiştirmesi kuvvetle muhtemel türkiyeyenin başını kaldıramasın diye hayasızca yapılan ve bitmek tükenmek bilmeyen saldırılar. Germen ve amerikan imparatorluğuna karşı,acilen : Türk-rus-çin-persler ve pakistan ,azerbeycan vs. Biraraya gelmeli ortak aklı kullanmalı....
17 Temmuz 2014 23:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler