YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Düşmez kalkmaz bir Allah"
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ilginç diyaloglar yaşandı.
"Düşmez kalkmaz bir Allah"
22 Kasım 2010 / 14:42 Güncelleme: 22 Kasım 2010 / 14:44

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ilginç diyaloglar yaşandı. Radyo Televizyon Üst Kurulu ile Avrupa Birliği Genel Sekreterliği bütçelerinin görüşmesinde iki kez erteleme oldu.

Komisyon üyelerinden AK Partili milletvekillerinin bazıları gelmeyince bütçe önce 12.00'ye ardından 14.00'e ertelendi. Bu sırada muhalefet sıralarında oturanlar arasındaki diyaloglar renkli görüntülere sahne oldu. CHP Milletvekili Mustafa Özyürek'in bütçe ve hükümetin düşmesi sohbetinde, "Tayyip Bey sağlam, düşmez." sözü mikrofonlara takıldı.

Plan ve Bütçe komisyonundaki diyalog şöyle gelişti; Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Başmüzakereci Egemen Bağış'a bağlı kuruluşların bütçesini görüşmek üzere komisyon toplandı. Çoğunluk sağlanamayınca görüşmeler ertelendi. Bu arada, CHP'ye ayrılan sıralarda oturan vekiller arasında bütçe ve hükümet düşmesi çerçevesinde konuşmalar oldu. CHP'li Özyürek, "Demirel'in bütçesi reddedilmişti." Deyince başka bir vekil, "Bütçesi reddedilen hükümet düşüyor yalnız." dedi. Bunun üzerine Özyürek, "İsmet Paşa'yı da Amerikada'yken düşürmüşlerdi. Meclis düşürdü biliyorsunuz." ifadelerini kullandı. Ardından Özyürek, "Tayyip Bey sağlam, düşmez." dedi.

Bu söz üzerine arka sıralardan "Düşmez kalkmaz bir Allah belli olmaz abi." dedi.

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler