YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Duruşmaya katılacaklar mı?
Duruşmaya katılacaklar mı?
22 Mart 2012 15:56
12 eylül davasına sayılı günler kala Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın 4 nisan'daki ilk duruşmaya katılıp katılamayacakları merak konusu. Zira Evren bağırsak rahatsızlığı nedeniyle 20 gündür GATA'da yatıyor. Şahinkaya'nın da GATA'ya yatırılacağı öne sür

12 Eylül davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanacak olan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın "biz kurucu iradeyiz, bizi yargılayamazsınız" savunması şaşkınlıkla karşılanmıştı.

İlk duruşması 4 nisan'da görülecek 12 eylül davasına sayılı günler kala, Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Daha önce sindirim sistemindeki rahatsızlık nedeniyle ameliyat olan Kenan Evren'in bağırsaklarındaki bir sıkıntıdan dolayı küçük bir operasyon geçirdiği ve yirmi gündür GATA'da tedavi gördüğü belirtiliyor.

Parkinson hastası olan Tahsin Şahinkaya'nın da önümüzdeki günlerde bu rahatsızlığı nedeniyle GATA'ya yatırılacağı öne sürülüyor.

Şimdi iki ismin 12 eylül davasının 4 nisan'daki ilk duruşmasına katılıp katılamayacakları merak ediliyor. Evren ve Şahinkaya'nın duruşmaya katılma-ması halinde telekonferans yöntemiyle ifade vermeleri gündeme gelebilir. Bu yöntem daha önce Ergenekon sanığı Mehmet Haberal için kullanılmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler