YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Duruşma 10 dakika sürdü  
Duruşma 10 dakika sürdü  
Duruşma 10 dakika sürdü  
19 Ocak 2009 / 11:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon davasının bugünkü duruşmasının başlamasının ardından Mahkeme Başkanı Köksal Şengün 3'ten fazla avukatın kendisini Doğu Perinçek'in avukatı olarak tanıtması üzerine uyarıda bulundu.


Duruşmanın başlamasıyla salonda yoklama yapan Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, 3'ten fazla avukatın kendisini Doğu Perinçek'in avukatı olarak tanıtması üzerine, "Daha önce verdiğimiz bir karar var. 3'ten fazla avukat olmaz. Her sanık en faz 3 avukatla temsil edilebilir" dedi.


Bunun üzerine İşçi Partili avukatlar söz alarak, Doğu Perinçek'in 3 avukatı olduğunu ancak İşçi Partili diğer yöneticilerin avukatlarının da aynı zamanda Doğu Perinçek'in avukatlığını yaptığını ancak bu davada Perinçek'e ilişkin savunma yapmayacaklarını söyledi.


Mahkeme Başkanı Köksal Şengün bunun üzerine, "O şekil herkes Doğu Perinçek vekili olarak tanıtmasın kendini. Olayı değişik boyutlara çekmeyin. Davayı germeyelim. 3 isim verin" deyince İşçi Partisi avukatlarından Mehmet Cengiz söz aldı. Cengiz, "Bu davada Veli Devecioğlu, Servet Bora ve Ceyhan Mumcu, Doğu Perinçek'in avukatlığını yapacaklar. Hangi sanıklara hangi avukatların bakacağını dilekçemizle mahkemeye sunacağız" diye konuştu.


Daha sonra Mahkeme Başkanı Şengün, reddi hakim talebini okuyup duruşmayı 22 Ocak'a erteleyince 39.'su görülen Ergenekon duruşması 10 dakikada tamamlanmış oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler