YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dursun Çiçek'ten çok sert Öz ve Baransu açıklaması
Sahte belgelerle kurulan kumpasın mağduru emekli Albay Dursun Çiçek, Öz ve Baransu hakkında sert konuştu: Zekeriya Öz kendisini İtalya’daki temiz eller savcısına benzetiyor. Ama elinden adaletsizlik akıyor. Baransu ise tetikçi.
Dursun Çiçek'ten çok sert Öz ve Baransu açıklaması
15 Mart 2015 / 11:02 Güncelleme: 15 Mart 2015 / 11:05

Adli Tıp Kurumu’nun ‘Dursun Çiçek’in eli ürünüdür’ dediği İrtica İle Mücadele Eylem Planı belgesini İstanbul Teknik Üniversitesi inceleyecek. Akşam’a konuşan Emekli Albay Dursun Çiçek, “İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın inceleyen herkese, o raporun altında imzası olan uzmanlara dava açacağız" dedi.

Hukuksuzluğu Başsavcı Salihoğlu kırdı

Çiçek açıklamalarında şunları söyledi: “Tahliye olmamamız için bile kumpas kurdular. Son dakikada dilekçe toplayarak süreci durdurmaya çalıştılar. Bu süreçte İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu büyük bir dirayet gösterdi. Hadi Bey kendi şifresini kullanarak dosyaları mahkemelere göndererek tahliye kararı çıkardı."

O belge bu defa İTÜ'de incelenecek

“Bu işin peşini bırakmamak için hukuk okuyorum. Ergenekon’un en önemli belgesi dedikleri bu fotokopi parçasını bağımsız bilirkişiler inceleyecek. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu fotokopi parçasını  önümüzdeki günlerde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde inceleyecek. İTÜ, Ergenekon ve Balyoz davalarında incelediği belgelerde bağımsız bir şekilde rapor hazırladı. Şimdi bu belgeyi inceleyecek. TÜBİTAK inceleyecekti ama orada virüsler temizlenince uzman kalmadı. Bu virüsler temizlenince kurumlarda uzman kalmadı.”

Başsavcılık soruşturma başlattı

Albay Çiçek, Akşam'ın ‘Kumpasa Özel Kurye’ başlıklı haberinin ardından İstanbul Cumhuriyet savcılığı inceleme başlattığını söyledi. Çiçek, Savcılık tarafından başlatılan incelemeyle ilgili olarak şunları söyledi: “İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan haberler ilgili bilgime başvurdu. Bildiklerimi anlattım. Kapsamlı bir soruşturmanın başlayacağını bekliyorum.”

Kendisini İtalyan savcıya benzetiyor

 “Zekeriya Öz’ün Adli Tıp Kurumu’na gittiğine dair kayıtlar var. Bu kumpasın alasıdır. Emniyette polislere baskı kurdu. Kendisini İtalya’daki Temiz Eller savcısına benzetiyordu. Bu adamın neresi temiz? Elinden adaletsizlik damlıyor. Bunun hesabını verecek. Bunlarla ilgili bize hesap verecek.”

Belge yerleştirdiler

“Şimdi yeni yeni incelenmeye başlıyor. İlk olarak Mehmet Baransu tutuklandı. Baransu tetikçidir. Bu plan bir gazi üsteğmenin bürosuna konuldu. 3 Haziran akşamı koyuyorlar. Büroya polis koyuyorlar. Sabah da gidip baskın yapıp ofisten çok sayıda belgeyi çalıyorlar. Sonra çalınan bu belgelerin içinde benim imzamın olduğunu söyledikleri belge çıkıyor. Belge daha sonra Mehmet Baransu’ya ulaştırılıyor. Mehmet Baransu bu kumpası neden yaptığını açıklayacak.”

Komşulara istihbarat verdiler

“3 milyondan fazla belge geldi. Bu belgelerin içerisinde irticayla mücadeleyle ilgili bir belge çıkmadı. Kozmik Oda’ya girilmesinin nedeni de şüphelerin TSK'ya çevrilmesi amaçladı. Belgeler yayımlanarak komşularımıza istihbarat sağlandı. Bu tamamen bir ajanlık faaliyetidir."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler