YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dursun Çiçek'i bekliyorlar
Savcılık, İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın altında imzası olduğu iddia edilen Dursun Çiçek,'i ifadeye çağırdıklarını ancak Çiçek'in gelmediğini açıkladı
Dursun Çiçek'i bekliyorlar
10 Kasım 2009 / 11:43 Güncelleme: 10 Kasım 2009 / 14:45

Ergenekon savcıları, 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın altında imzası olduğu öne sürülen Albay Dursun Çiçek'in ifade vermesi için zorla getirilmesini istedi.

"ÇAĞIRDIK GELMEDİ"

"İrticayla Mücadele Eylem Planı"nda ıslak imzası bulunduğu öne sürülen Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek'e ifade vermesi için çağrı gönderildiği açıklandı.

Ergenekon soruşturmasını da yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Albay Çiçek'i ifade vermek üzere beklediklerini söyledi.

Ergenekon savcısı Öz, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı" adlı belgenin altında imzası olduğu öne sürülen Çiçek’in “belgenin orjinalinin geldiği" iddialarından sonra tekrar ifadeye çağrıldığı ifade etti. Ancak Savcı, Dursun Çiçek’in henüz ifade vermeye gelmediğini de sözlerine ekledi.

Soruşturma için dün iki grup halinde toplam 11 asker ifade vermişti. Sivil plakalı bir minibüs dün saat 09.30’da İstanbul Adliyesi’nin Beşiktaş’taki binasına geldi. Hakim ve savcıların kullandığı kapıya yanaşan minibüsten indirilen 3 asker binaya alındı. Aynı minibüs saat 13.00’da binadan ayrıldı. Yarım saat sonra aynı yere yanaşan minibüsten bu sefer 5 asker indirildi. Askerleri getiren grupta bulunalar foto muhabirleri ile kameraların görüntü almasını önlemek için şemsiye ile perdeleme yaptı. İkisinin rütbeli olduğu belirtilen askerler, Ergenekon Soruşturması’nı yürüten savcılardan Zekeriya Öz'e ifade verdi. Tanık ve şüpheli olarak ifade veren askerler saat 17.30'da getirildikleri minibüsle adliyeden ayrıldı.

Belgeyi Ergenekon savcılarına gönderen meçhul ihbarcı subay tarafından gönderilen mektupta, Albay Çiçek'in biriminde çalışan bazı askerlerin, konu kamuoyuna yansıdıktan sonra birimdeki bilgisayarları temizlediğini ve birçok belgeyi yok ettiğini iddia etmişti.

Hürriyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler