YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dursun Çiçek'e cenaze izni!
Dursun Çiçek'e cenaze izni!
16 Mart 2012 16:49
Dursun Çiçek'e verilen cenazeye katılma izni verildi...

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasında tutuklu yargılanan emekli Albay Dursun Çiçek, yarın uçakla Tokat'ta giderek, annesinin cenazesine katılacak.

Davanın görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Çiçek'in annesi Halime Çiçek'in cenazesine katılabilmesi için verdiği 2 günlük iznin ardından, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca da 2 gün yol izni verildi.

Buna göre, cenaze için 4 gün izin alınan Çiçek, yarın saat 10.00 uçağı ile Atatürk Havalimanı'ndan Tokat'a gidecek. Çiçek'e 2 askeri görevli refakat edecek.

Bu arada Dursun Çiçek, avukatı Hüseyin Ersöz ile gönderdiği yazılı açıklamada, annesini hastayken ziyaret etmesine izin verilmemesine sitem ederek, şunları kaydetti:

''Annemize karşı evlatlık, eşimize hayat arkadaşlığı ve çocuklarıma babalık görevimi yapmamı engelleyenlerin öncelikle insan olduklarını hatırlamalarını bekliyorum. Milli ve manevi değerlerimizde ananın yeri özeldir. Herkesin anası saygındır ve değerlidir. Hasta yatağındaki annemle helalleşmeme izin vermeyenleri, onu ancak cenazesinde görmek zorunda bırakanları, bu konudaki insanlıktan yoksun mevzuatı değiştirmeyenleri ve TBMM gündemine getirmeyenleri, yüreği kin ve nefretle çarpanları önce insan olmaya, sonra milli ve manevi değerlerimizin gereğini yapmaya davet ediyorum. İnsanlıktan sevgi ve saygıdan nasibini almamış vicdansızları ilahi adalete havale ediyorum. Acımızı paylaşan gerçek dostlarımıza teşekkür ediyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler