YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dursun Çiçek TSK'daki Paralel Yapı'yı açıkladı
CHP'den milletvekili aday adayı olan Dursun Çiçek, TSK'daki Paralel Yapı örgütlenmesine dönük çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Dursun Çiçek TSK'daki Paralel Yapı'yı açıkladı
04 Mart 2015 / 12:11 Güncelleme: 04 Mart 2015 / 12:16

"AK Parti'yi bitirme belgesi"nde ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklanan emekli Albay Dursun Çiçek katıldığı canlı yayında soruları cevapladı.

7 Haziran seçimleri için CHP'den milletvekili aday adayı olan Dursun Çiçek, TSK'daki Paralel Yapı örgütlenmesine dönük çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paralel Yapı için "kumpas örgütü" tanımını kullanan Çiçek, "Bunları yöneten eğiten planlayan stratejik el okyanus ötesidir" dedi. Paralel'in TSK'ya sızmak için 35-40 yıldır çalıştığını savunan Çiçek, orduda yüzde 10 dolayında bir etkinlik sağladıklarını söyledi.

Dursun Çiçek şöyle konuştu:

Teknik Sınıf kadrolarda...

TSK'da etkin olmak için çok çalıştılar. 35-40 yıl çalıştılar ama yüzde 10 kadar etkili oldular. Baktılar ki etkin olmak için bir 35 yıl daha çalışmaları lazım. Bunu da göze alamadıkları için bu kumpas davaları ile TSK'yı hedef aldılar. Paralel'in TSK'daki kodrolaşması yüzde 10 civarındadır. Daha çok harbiyeden mezun olmayan teknik sınıflar. Hakim savcı, doktor, teknisyen ve idari kadrolar. Emniyet ve yargıyı aldılar ama sızarak, insan yerleştirerek TSK'yı alamayacaklarını bildikleri için bu operasyonları yaptılar.

 

SABAH

bu nasıl bir kafa...
 // atiker
paralel yapının kötülüklerini söyleyeceksin her pisliği yaptıklarından dem vuracaksın sonra paralel yapının siyasi temsilcisi ortağı chp den aday olacaksın okyanus ödesinin 1 adamı f.g se ikinci adamı kılıçtaroğlu bu nasıl bir akıl tutulması nasıl bir kafa anlayış o zaman şöyle düşünmek lazım ergenekon ile paralel yapı yakın bir zamanda işbirliği yapmak için anlaştılar tüm derin yapılar tayip erdoğan düşmanlığında birleşti bundan başka bir yorum çıkmaz insan katillerine bu kadar aşık olamaz....
04 Mart 2015 Çarşamba 09:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler