YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Durmuş Boztuğ Alevi sorununa çözüm önerilerini sundu
Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Tunceli'ye gelişi ve Alevi sorununun çözümüne dair önemli açıklamalarda bulundu.
Durmuş Boztuğ Alevi sorununa çözüm önerilerini sundu
25 Kasım 2014 / 17:30 Güncelleme: 25 Kasım 2014 / 22:40

Boztuğ, Alevi sorununun çözümünde atılması gereken ilk adımın Alevi İslam Din Hizmetleri Birimi oluşturmak olduğunu söyledi. Bu birimin Başbakanlığa bağlı olarak çalışmasının sağlık olacağını ifade eden Boztuğ, "Alevi İslam Din Hizmetleri Birimi Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Alevi Dedeleri ve Alevi İslam inancına mensup STK'lardan oluşacak kişilerden oluşturulabilir" diyek konuştu.

Boztuğ, birimin ilk olarak Cemevlerin statüsü ve Cemevlerinde çalışanların özlük haklarını tanımlayan bir çalışma içerisine girmesini savundu.

"Temel sorunları halledersek gerisi çorap söküğü gibi gelir"

Alevilerin kendi içinde bir bütün olmamasından kaynaklı talep farkılıkları konusunda da görüşlerini belirten Boztuğ, "Alevilerin en temel sorunları halledebilirsek, gerisi çorap söküğü gibi gelir. Herkesin talepleri değerlendirilir, atılması gereken adımlar atılır" şeklinde konuştu.

Başbakanın ziyareti şehirde memnuniyet oluşturdu

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ziyaretinin Tunceli'de herkes tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Boztuğ, "Sayın başbakan'ın yoğun gündemine rağmen şehrimize gelip, halkla iç içe olması, sorunları bizzat kendisinin dinlemesi, tüm şehir halkı tarafından memnuniyetle karşılandı" ifadelerini kullandı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler