YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Duran Kalkan: Kürt halkı bize destek vermiyor
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, 1 Kasım seçimlerini ‘darbe‘ olarak nitelerken, Kürtlerin kendilerine destek vermediğini itiraf etti.
Duran Kalkan: Kürt halkı bize destek vermiyor
19 Kasım 2015 / 12:00 Güncelleme: 19 Kasım 2015 / 12:42

Terör örgütü PKK'nın yayın organlarından Med Nuçe Televizyona konuşan Duran Kalkan, AKP’nin kendilerine yönelik saldırılarına direnişle yanıt vereceklerini söyledi.

"HENDEK KAZACAĞIZ DİRENECEĞİZ"

Kalkan şöyle devam etti:

“Bir bütün olarak direneceğiz, ev ev, sokak sokak, mahalle, kasaba kasaba, dağ dağ, vadi vadi direneceğiz. Gençlik direnecek, kadın direnecek, 7’den 70’e halk direnecek. Barikat da kazacağız, hendek de, sokak başında direneceğiz, vadide direneceğiz, dağda direneceğiz"

"KÜRT HALKI DESTEK VERMİYOR"

PKK Yürütme Komitesi üyesi Kalkan, bir yerde saldırı olduğunda bütün şehirler ayağa kalkması gerektiğini savunarak, “Türkiye metropollerindeki devrimci demokratik güçler destek vermeli; Adana’da, Mersin’de, Antep’te, Çukurova’da, İstanbul’da bu destekler büyümeli. Kürdistan yalnız bırakılıyor, Kürt direnişi yalnız bırakılıyor. Halbuki bugün Cizre, Gever, Farqin, Nusaybin, Varto geçen kışın Kobane’sidir. Bu kasabalar özgür Kürdün ve demokratik insanlığın kalbinin attığı yerlerdir” ifadelerini kullandı.

 

 // Akif
Bütün bu katliamlar cinayetler terör örgütleri hepsi israil Yahudi'nindir ve onun işbirliği içinde olanlar amaç Büyük İsrail'i korumak ve kurmak'dır İstediklerini başaramayacaklar zalimler için yaşasın cehennem laneti Yahudiler beter olun inşallah inşallah inşallah direnin bakalım hainler nekadar dünya da küfür varsa hepsi size ..............
19 Kasım 2015 16:24
 // Rasim DUMAN
Selahaddin-i Eyyubi'nin, Ahmed-i Hani'nin, İdris-i Bitlisi'nin, Bediuzzaman Said Nursi'nin torunlari olan biz Kurtler, sizin gibi nesebi gayrisahih hiyanet ve ihanet cetesine degil, İslam Sancagi'ni dimdik tutan Turkiye Cumhuriyeti'ne, Hukumetimize, kahraman ve yigit Cumhurbaskanimiz'a olesiye sadikiz, bagliyiz ve canimizdan da aziz biliyoruz....
19 Kasım 2015 13:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler