YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Durak ve Tuncel ifade verdi
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve meclis üyesi Mustafa Tuncel Cumhuriyet Başsavcılarını ifade verdi.
Durak ve Tuncel ifade verdi
19 Mart 2010 / 21:13 Güncelleme: 19 Mart 2010 / 21:58

Durak, ifade verdikten sonra bugün kendisi hakkında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek dokunulmazlığı kaldırmasını istedi. Tuncel ise Durak'ın görevden alınıp, hapse gireceğini ileri sürdü.
 

Durak'ın mecliste üyelerin rüşvet aldığına dair kaseti gün yüzüne çıkarmasının ardından meclis üyesi Mustafa Tuncel ile girdiği tartışma adliyeye taşındı. Durak, Tuncel hakkında rüşvet iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tuncel ise Durak'ın haksız servet edindiğini ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bugün ise Durak ile Tuncel Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan çağrılarak ifadesi alındı. Tuncel'in ifadesini Cumhuriyet Başsavcıvekili alırken, Durak'ın ifadesini Cumhuriyet Başsavcısı aldı.
 

Bir biri ardınaadliye giren Tuncel ve Durak'tan önce Tuncel dışarı çıktı. Tuncel, gazetecilerin sorusu üzerine elinde bulunan belgeleri ve bildiklerini savcı ile paylaştığını belirterek, "Durak bu belgeler ve bilgiler sonucunda görevden alınır. Daha sonrada hapse girer. Elime belge geçtikte savcılıkla paylaşacağım" dedi.
 

Durak ise yaklaşık 1.5 saat savcıya ifade verdikten sonra adliyenin ön kapısından dışarı çıktı. Durak, önce konuşmayacağını söyledi. Ama gazetecilerin ısrarı üzerine konuştu. Durak, " Bugün buraya meclis üyelerinin 260 milyon dolarlık rüşveti ile ilgili ifade verdim. Mustafa Tuncel elinde kayıt olduğunu söylüyor. Bunu savcı ile paylaşsın. O benim sigortam diyormuş. Yalan söylüyor elinde belge yok. Elinde belge olup da vermeyen namerttir. Benimle ilgili kimin elinde belge varsa savcılığa getirsin. Benim alnım ak" dedi.
 

Durak bir kişinin Başbakan'ın hakkındaki konuşmaları sorması üzerine, "Benim dokunulmazlığım yok. Ben adliyede hesap veriyorum. Bu zamana kadar hakkımda 300 dava açıldı hepsinden berat ettim. Ama Başbakan'ın dokunulmazlığı var. Ben dokunulmazlığı olmayan birisi olarak Başbakan'a dokunulmazlığı kaldırması tavsiyesinde bulunuyorum. Başbakan dokunulmazlığı kaldırsın da onu da adliye koridorlarında görelim" diye konuştu.
 

Adliye çıkışında Durak'ı bekleyen vatandaşlar onun lehine slogan attı. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler