YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Durak hakkında suç duyurusu
Durak hakkında suç duyurusu
31 Mart 2010 14:20
Adana'da eski otogar müdürü Halil Çetin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'a suç duyurusunda bulundu.

Adana'nın eski otogar müdürü Halil Çetin, İçişleri Bakanlığı kararıyla Büyükşehir Belediye başkanlığı görevden uzaklaştırılan Aytaç Durak hakkında avukatı aracılığıyla ''yayın yoluyla hakaret'' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Halil Çetin'in avukatı Hasan Batur Eroğlu, adliyeye gelerek Cumhuriyet Savcılığına Aytaç Durak hakkında şikayet dilekçesi verdi.

Eroğlu, Durak'ın, katıldığı bir televizyon programında müvekkilinin ''rüşvet iddiasıyla suçüstü yakalattığı'' yolundaki açıklamasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Eroğlu, suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

''Müvekkilim, Aytaç Durak'ın şikayeti üzerine anılan tarihlerde yargılandığı Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce beraat etmiş, beraatı da 1985/156 esas, 1986/75 sayılı karar ile kesinleşmiştir. Müvekkilin, anılan suçtan beraat etmesine ve şüphelinin bu hususu bilmesine rağmen, rüşvetle mücadele iddiasına delil olarak gösterilmesi, bu beyanını yazılı ve görsel medyayı kullanarak yapması neticesinde açık bir şekilde toplum önünde rüşvetçi damgası yemesine sebebiyet vermiştir. Rüşvet iddialarının basın yoluyla gösterilmesi açık bir şekilde müvekkilimin onur, şeref ve saygınlığına karşı büyük bir saldırıdır. Bu nedenle şüpheli hakkında soruşturma yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesini talep ederiz.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler