YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Dur' ihtarına uymayanlara...
Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, dur ihtarına uymayarak kaçan araçları kapan yöntemiyle kıskıvrak yakalıyor. Bu aparatın kullanımı konusunda emniyette görevli 62 polise kurs verildi.
'Dur' ihtarına uymayanlara...
30 Haziran 2010 / 11:34 Güncelleme: 30 Haziran 2010 / 11:57

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, polisin dur ihtarına uymayarak kaçan araçları yakalamak ve bu esnada meydana gelebilecek zararı en aza indirebilmek için kapan kurarak araç durdurma yöntemini uygulamaya koyuyor. Kaçan otonun önüne atılarak dört lastiği birden patlatıp aracın durmasını sağlayan aparatın kullanımı konusunda Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 62 polis memuruna Polisevi'nde kurs verildi.  

Emniyet Müdürlüğü'nün Kuzeykent'te bulunan eğitim sahasında kapan kurma eğitimi tatbikatı yapıldı. Kursu başarılı bitiren polis memurlarına sertifikaları verilmeden önce Kastamonu İl Emniyet Müdür Vekili Tahsin Tatar'ın da katıldığı bir programda tatbikat gerçekleştirildi. Film sahnelerini aratmayan tatbikatta suçlu rolündeki polisler, sivil bir araçla kontrol noktasında dur ikazlarına uymayarak kaçmaya başladı. Son çare olarak aracı durdurmak için yola kapan atan polis, kaçan aracı lastiklerini patlatarak durdurmayı başardı. Durdurulan araç içerisindeki şüpheli şahısları kontrollü bir şekilde araçtan çıkaran polisler, şüphelileri etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.   

Tatbikatta polislerin ortaya koyduğu başarılı performans, Emniyet Müdür Vekili Tahsin Tatar, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Arı ve tatbikatı izleyen şube müdürleri ve emniyet amirleri tarafından da takdirle karşılandı.   
 

Kursu başarıyla bitiren polislere eğitimlerini ise Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu'nda görevli komiser yardımcısı Maksut Altay verdi. 7-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen kursu başarıyla bitiren polis memurlarına sertifikaları ise tatbikatın ardından gerçekleştirilen törenle verildi.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler