YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyanın en büyüğü uzaydan bile görünüyor
Dünyanın en büyüğü havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın yüzde 61.75’i tamamlandı. 76.5 milyon metrekarelik alan üzerinde inşa edilen bu mega proje, uzaydan da görülebiliyor.
Dünyanın en büyüğü uzaydan bile görünüyor
13 Ağustos 2017 / 11:48 Güncelleme: 13 Ağustos 2017 / 12:01

Habertürk’ten Gökhan Artan'a özel açıklamalarda bulunan İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, "O kadar büyük bir proje ki uzaydan görülebilecek bir iş bu. Helikopterle bile tamamını göremiyoruz. Dünyanın en büyük havalimanı yapılanması. Uçaktan baktığımızda ancak tüm alanı görebiliyoruz" dedi.

Havalimanının toplam proje alanı 61.2 km2 yüzölçümüne sahip San Marino ülkesinin yüzölçümünden daha büyük. 3.5 milyon metrekarelik birinci etap toplam inşaat alanı Monako’nun toplam alanının 1.7’sine yaklaşık iki katına tekabül ediyor. 

TASARIM ÖDÜLLÜ HAVALİMANI

İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyada sadece en büyük havalimanı sıralamasını değil en güzel havalimanı sıralamasını da değiştireceğini dile getiren Akçayoğlu, "Bu özel proje tasarımından tutun içerisindeki ekipmanlarına kadar çok akıllı olacak. Tabii ki en güzel havalimanı iddiamız olacak. Tasarımda ödüller de aldık. Açıldığında da ödüllere aday olacağını sıralamaya gireceğine inanıyoruz" dedi.

hykvs_1502609157_1929.jpg

 // Mi
Allah tamamına erdirsin... Alamanlar çatlasın... Tüm alman hava yolları uçakları ikinci dünya savaşından kalma. Thy nin uçakları yeni......
13 Ağustos 2017 16:36
 // bascavus
ulkemin guzelinsanın neleri basaracaklarini görmekten mutluluk duydum gezi olaylarında platform üyeleri hava limanı olmasın üçüncü köprü olmasın Marmaray vebunun gibi taleplerde bulundular bizde yapılan köstek olmak düşmanı sevindirmekvar...
13 Ağustos 2017 12:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler