YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyada örneği yok
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 'Dünyada çamur ata ata iktidara gelmiş bir grup, bir siyasi parti yok.' dedi.
Dünyada örneği yok
09 Kasım 2011 / 17:04 Güncelleme: 09 Kasım 2011 / 17:17

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, (Nereye gidiyor bu paralar) diye soranlara Yozgat'ta paranın adresini gösterdiğini belirterek, ''İftira atmak için seyahat ettiğiniz bu yollar var ya, bu paralar oraya gidiyor'' dedi.

Bozdağ, AK Parti Yozgat İl Başkanlığı'nın, İl Kültür ve Turizm Toplantı Salonu'ndaki İl Danışma Kurulu Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasına Yozgatlıların, Türkiye'nin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ederek başlayan Bozdağ, bayramların, dayanışma ve birliğin her zamankine göre daha da güçlendiği zamanlar olduğuna dikkati çekti. Bozdağ, Türkiye'nin 81 ilinde büyüğüyle, küçüğüyle her bayramda, her alanda bir bütünleşmenin örneğini gösterdiğini söyledi.

AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana, tüm Türkiye'de olduğu gibi Yozgat'ta da oylarını giderek arttığını kaydeden Bozdağ, partisinin il yöneticileri sayesinde, gelecek seçimlerde de AK Parti'nin tartışmasız Yozgat'ta birinci parti olacağına inandığını ifade etti.

Türkiye'nin bütün illerinde üniversitelerin kurulduğunu söyleyen Bozdağ, sözlerine şöyle devam etti:

''Biz geldiğimizde, 'her ile üniversite kuracağız, kampüs şehirler kuracağız' dediğimizde itirazlar vardı. Kimileri de kendi kendilerine gülüyorlardı. Birileri için hayal olan şeyler, şimdi hakikat oldu. Bozok Üniversitesi, Yozgat'tan bir yıldız gibi parlıyor. Sadece Yozgat'ta değil 81 ilin hepsine üniversiteler açtık. Yanına ilmin ışıklarını yakacak başka kandiller koyduk. Bu, Türkiye için büyük bir kazanç. Türkiye'nin her tarafına üniversiteler götürmek isteyen bir dertli insan da yoktu. Çünkü onlar bu ülkenin her tarafının aydınlanmasını samimi olarak istemiyorlardı.''


-''Çamur atmaktan vazgeçeceksiniz''-


Türkiye'de iktidar olma yolunun samimi ve gece gündüz çalışmaktan geçtiğini anlatan Bozdağ, şunları kaydetti:

''Türkiye'de ya da dünyaya iftira ata ata seçimlerdeki oyunu artıran bir parti gördünüz mü  Çamur ata ata iktidara gelmiş bir grup, bir siyasi parti veya bir siyasi taktik gördünüz mü  Türkiye'yi kast etmiyorum. Dünyanın neresinde iftira atarak, çamur atarak, milletin gönlünde taht kurmuş onların oyunu alarak iktidar olmuş bir siyasi hareket var  Böyle bir örnek yok. Yozgatlılar siz samimi olana mı oy verirsiniz, yoksa çamur atana mı  Ben biliyorum sizin kime oy vereceğinizi. Siz hep samimi olana oy verdiniz. Projesi olana oy verdiniz. Dürüst olana oy verdiniz. Buradan bu vesileyle Sayın Kılıçdaroğlu'na diyorum ki AK Parti ile yarışmak istiyorsan iftira akmaktan, çamur atmaktan vazgeçeceksiniz. Çünkü karşısındakine çamur atmaya çalışan kişi başkasından çok kendisini çamura bular.''

AK Parti'nin başarıyı, dürüst olarak, temiz siyaset yaparak ve çalışarak elde ettiğini kaydeden Bozdağ, ''(Nereye gidiyor bu paralar) diye soranlara ben Yozgat'ta paranın adresini gösteriyorum. İftira atmak için seyahat ettiğiniz bu yollar var ya, bu paralar oraya gidiyor. Bindiğiniz uçaklar var ya, bu paralar oraya gidiyor. Açılışına gittiğiniz üniversiteler var ya, bu paralar oraya gidiyor. Türkiye'nin dört bir yanında oluşturulan toplu konutlar var ya, bu paralar oraya gidiyor'' dedi.

İl Danışma Kurulu Toplantısı'na, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Belediye Başkanı Yusuf Başer ile birlikte ilçe ve belde belediye başkanları, parti yöneticileri ve partililer katıldı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler