YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya liderlerine "Antalya reçeli" ikram edilecek
Dünya liderlerine "Antalya reçeli" ikram edilecek
09 Kasım 2015 16:19
Antalya'da gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılacak liderlere, Antalya'nın yöresel reçelleri hediye edilecek.

Reçel firmasının yönetim kurulu başkanı Necmi Alpagot, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'da yaklaşık 101 yıldır reçel üretimiyle uğraştıklarını söyledi.

 

Yörede eskiden kadınların evlerde yaptığı yaklaşık 40 çeşit yöresel reçelin üretimini gerçekleştirdiklerini dile getiren Alpagot, G20 Liderler Zirvesi'nin Antalya'da düzenleneceğinin açıklanmasının ardından Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kendileriyle iletişime geçerek zirve için özel reçel talebinde bulunduğunu belirtti.

"Ülkelerine de gönderebiliriz"

Alpagot, dünya liderlerine Antalya'nın ön plana çıkan özelliğini göstermek amacıyla kutu içerisinde yöresel reçeller hazırladıklarını ifade ederek, "Yanlarında götürebilmeleri için hediye ambalajları yaptık. Patlıcan, bergamot ve turunç reçelleri hazırladık. Liderler, Antalya'nın yöresel reçellerini beğenirlerse ülkelerine döndüklerinde de kendilerine gönderebiliriz" diye konuştu.

Türkiye'deki bazı siyasetçilere yıllardır reçel gönderdiklerini dile getiren Alpagot, "Türk liderlerimiz Antalya'nın reçellerini çok seviyor. Dünya liderlerinin de seveceğine inanıyorum" dedi. 

 

AA

a
 // a
Yeginde ecnebiler, nankörlük etmeyın...
09 Kasım 2015 16:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler