YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya liderlerinden Erdoğan'a tebrik
Dünya liderlerinden Erdoğan'a tebrik
11 Ağustos 2014 20:52
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Irak Cumhurbaşkanı Masum, Irak Meclis Başkanı Cuburi ve Yunanistan Başbakanı Samaras, Erdoğan'ı tebrik etti

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mesajı gönderdi.

Gauck, Cumhurbaşkanlığının internet sayfasında yayımlanan tebrik mesajında, "Almanya ve Türkiye ekonomik, kültürel ve insani alanlarda birbiriyle yakından bağlantılarda bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Almanya ve Türkiye arasında farklı alanlarda süren işbirliğinin geliştirilmesi konusuna olumlu baktığını belirten Gauck, Nisan ayında Türkiye ziyareti kapsamında başlatılan görüşmelerin zamanında yapıcı şekilde devam ettirileceğini kaydetti. Gauck ayrıca gelecekte Erdoğan'a görevini yerine getirmede başarılar ve sağlık dilediği belirtildi.

Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, Irak Meclis Başkanı Salim El Cuburi, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras da Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti ve başarı dileklerini iletti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler