YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya gündemine oturdu
Erdoğan'ın "ucube"olarak nitelediği Kars'taki İnsanlık Anıtı polemiği Türkiye'den sonra dünya gündemine taşındı. Özellikle Azerbaycan medyası anıtı yaptıranları kınayan yayınlar yaparken diğer yabancı kanallar da anıtın yıkılmasına karşı görüş bildiriyor.
Dünya gündemine oturdu
14 Ocak 2011 / 18:37 Güncelleme: 14 Ocak 2011 / 18:50

Kars'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'ucube' olarak nitelendirdiği İnsanlık Anıtı tartışmaları sürüyor.

Eski Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun girişimleriyle ünlü heykeltıraş Mehmet Aksoy'a yaptırılan İnsanlık Anıtı tartışmaları, Türkiye gündemine oturdu.

Özellikle de Azerbaycan televizyonları günlerdir bu konuyu gündeme getirerek canlı telefon bağlantılarıyla anıtın yapılmasına göz yumanları ve anıtı yaptıranları kınarken, yabancı televizyon kanallarının muhabirleri de anıtın yıkılmasına karşı görüş belirtiyor.
 Vatandaşlar ise konu ile ilgili olarak farklı fikirler ortaya atıyor. Kimileri anıtın yıkılması gerektiğini söylerken kimileri de yıkılmasının yanlış olduğunu dile getiriyor. Anıtın akibetinin ne olacağı merakla bekleniyor.

Tartışmalı anıt, şehrin simge yerlerinden Ebu'l Hasan Harakani Türbesi'nin yakınında ve hakim bir tepede bulunuyor. Başbakan'ın tepkisini çeken anıt, 35 metrelik boyu ile şehrin silüetiyle tezat bir görüntü oluşturuyor.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler