YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya genelinde milyonlarca müslüman kurban ibadetini ifa etti
Dünya genelinde milyonlarca müslüman kurban ibadetini ifa etti
Dünya genelinde milyonlarca müslüman kurban ibadetini ifa etti
09 Aralık 2008 / 11:48 Güncelleme: 09 Aralık 2008 / 00:00

Kurban Bayramı coşkusu bütün dünyayı sardı. ABD, İngiltere, Bulgaristan, Romanya, Almanya, Tacikistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Afganistan, Bosna-Hersek, Kenya ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu onlarca ülkede bayram coşkusu doyasıya yaşandı.


Camiler, bayram namazı için akın eden Müslümanlarla doldu taştı. Dünya genelinde milyonlarca Müslüman, Allah'a hamd etmek için dün kurban ibadetini ifa etti. Dünyanın dört bir yanında eller bir kez daha af ve mağfiret talebiyle Rabbi Rahim'e açıldı. Bulgaristan Müslümanları, camilere sığmadı. Bayram, Almanya'nın çok sayıdaki kentinde de coşkuyla kutlandı. Özbekistan'da yediden yetmişe on binlerce Müslüman, namaz sonrasında hep birlikte tekbir ve salâvatlar getirdi. Kazakistan'da bayram namazının ardından Müslümanlar tekbirlere eşlik ederek okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi. Namaz sonrası cemaat, Müslümanların saadeti ve huzuru, birlik ve beraberliği için dua etti.


Avrupa Türk Federasyonu, bayram dolayısıyla Kırgızistan'da kurban keserek fakir ailelere et dağıttı. Federasyonun Bişkek'teki temsilcisi avukat Mümtaz Çoban, dün Bişkek'te, Avrupa Türk Federasyonu ve Türk Ocakları Vakfı'nın desteğiyle yaklaşık 150 kurban keseceklerini belirtti. İngiltere'nin başkenti Londra'da cemaatin birbiriyle bayramlaşmak için kuyruklar oluşturması dikkat çekti. Moskova'da Merkez Camii'nde kılınan namaz devlet kanalı Rossiya tarafından canlı olarak yayınlandı. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki birçok camide cemaatin kalabalık olması nedeni ile namaz birkaç kere tekrarlandı. Zaman


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler