YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya basınında Davutoğlu depremi
Dünya basınında Davutoğlu depremi
18 Mart 2015 14:53
Başbakan Davutoğlu'nun 'Esed'le görüşebiliriz' diyen ABD Dışişleri Bakanı Kerry'ye verdiği cevap dünya basınında yankı buldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında, ABD Dışişleri Bakan John Kerry'nin Suriye’de Esed rejimiyle anlaşmaya gidilebileceği yönündeki mesajlarına sert tepki gösterdi. “Esed'le oturup elini sıkarsanız, o sıktığınız el tarih boyunca insanlık vicdanının hafızasından silinmeyecektir'' diyen Başbakan, ''Ha Hitler'in eli sıkılmış ha Miloseviç'in eli sıkılmış, ha Radovan Karadziç'in eli sıkılmış, ha Saddam'ın eli sıkılmış, ha Esed'in eli sıkılmış” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun Kerry'ye verdiği sert cevap dünya basınında geniş yankı buldu. Özellikle Arap basını olmak üzere dünyanın önde gelen basın organları haberi ilk sıralardan gördü.

Başbakan'ın sözlerini ilk sıradan gören Suudi El Arabiya, haberi 'Davutoğlu: Esed'le görüşmek Hitler'le tokalaşmak gibidir' başlığıyla verdi. Haberde Davutoğlu'nun ABD Dışişleri Bakanı'nın sözlerine sert bir cevap verdiği anlatıldı.

El Cezire de Davutoğlu'nun sözlerini ilk sayfadan gördü. 'Esed'le el sıkışmak Hitler'le el sıkışmaktır' başlığıyla verilen haberde 'Türkiye Başbakanı Davutoğlu'nun, 'Esed'le görüşebiliriz' diyen Kerry'nin bu sözlerine Esed'i Hitler'e benzeterek yanıt verdiği' anlatıldı.Rus RT haber ajansı, 'Türk Başbakanı Esed'le Hitler'i karşılaştırdı' başlığıyla verdiği haberde ABD ile Türkiye arasında Esed krizi yaşandığı, Kerry'nin 'görüşebiliriz' sözlerine Davutoğlu'nun sert bir dille yanıt verdiği belirtildi.

Alman Zeit gazetesi de Davutoğlu'nun sözlerini ilk sayfadan gördü. Gazete Başbakan'ın sözlerini 'Esed'le anlaşmak Hitler'le el sıkışmaktır' başlığıyla duyurdu. Haberde 'Türk Başbakanı Davutoğlu'nun Esed'le görüşme teklifine 'Hitler'e benzeterek yanıt verdiği' belirtildi.

Fransız Liberation Gazetesi, haberi 'Davutoğlu'na göre Esed ile görüşmek Hitler ile el sıkışmaktır' başlığıyla verdi. John Kerry'nin 'Esed ile görüşebiliriz' açıklamalarına dikkat çeken gazete, 'Türk Başbakanı Davutoğlu'nun ABD yönetimini sert bir dille eleştirdiğini' yazdı. 'Davutoğlu'na göre Esed'le Hitler aynı' ifadelerine yer verildi.

İsrail'in Times Of İsrael de Davutoğlu'nun sözlerini ilk sayfadan gören gazetelerden biri.'Esed'le görüşmek Hitler'le tokalaşmaktır' başlığı atılan haberde Türk Başbakanı ile ABD Dışişleri Bakanı arasında Esed krizi yaşandığından bahsedildi.

19:29
 // MUHAFIZ
Acaba birileri çıkıp aynı beşar esad'ın Suriye'de 400 bin insanı katlettiği gibi İsrail'de 400 bin yahudiyi katletse Avrupa ve Amerikan halkı ve basını beşar esad'la hitler aynı değildir dermiydi hala???!!! İşinize geldiği zamam Türkleri ve Ahmet Davutoğlu'nu dikkate alıyorsunuz,işinize gelmediği zaman oralı bile olmuyorsunuz...!!!İşte siz Avrupalıların ,Amerikalıların,siyonist yahudilerin gerçek yüzünüz bu...!!!...
18 Mart 2015 19:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler