YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünya basını bugün Türkiye'yi izledi!
Dünya basını bugün Türkiye'yi izledi!
31 Mart 2015 15:35
Dünya ajansları, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasını ve Türkiye genelindeki elektrik kesintisini böyle duyurdu

Dünya ajansları, Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturma yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adliyede rehin alınmasını 'son dakika' gelişmesi olarak duyurdu.

Reuters "son dakika" gelişmesi olarak geçtiği haberi, "Türk savcı İstanbul'da adliye binasında aşırı solcu grup tarafından rehin alındı. Özel harekât timi binaya girdi" diyerek dünyaya duyurdu.

AFP ise DHA'ya dayandırarak "acil" koduyla geçtiği haberde; "Hükümet karşıtı gösterilere katılan bir protestocunun siyaseten hassas ölümünü soruşturan savcı adliyede rehin alındı" bilgisiyle duyurdu. AFP, rehin alınan Mehmet Selim Kiraz'ın "2013 yazındaki kitle eylemlerinde polisin yaraladığı ve 269 gün komada kaldıktan sonra geçen yıl Mart ayında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümünü soruşturan savcı olduğunu" da yazdı.

Sky News, Daily Mail, Russia Today ve El Cezire'nin de aralarında bulunduğu birçok medya kuruluşu, ajansların servis ettiği haberi okurlarıyla paylaştı.

Elektrik kesintisini de son dakika geçtiler

Türkiye'nin hemen her yerinde yaşanan elektrik kesintisini dünya ajansları da duyurdu.

Associated Press, "Yetkililer, Türkiye'nin elektrik iletim hattında yaşanan bir sorunun, İstanbul ve Başkent Ankara dahil bazı şehirlerde elektrik kesintisine neden olduğunu söylüyor" ifadesiyle duyurdu.

AFP ise haberi, "Büyük çaptaki elektrik kesintisi, Türkiye'nin büyük bölümünde kaosa yol açtı; İstanbul ve Başkent Ankara'da metrolar durdu" bilgisiyle paylaştı.

Reuters da kesintiyi haber yapıp 'Mega kent İstanbul'da hayat durma noktasına geldi' bilgisini geçti.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler