YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünkü saldırıda 5 kişi şehit olmuş 18 kişi ise yar
Dünkü saldırıda 5 kişi şehit olmuş 18 kişi ise yar
Dünkü saldırıda 5 kişi şehit olmuş 18 kişi ise yar
09 Ekim 2008 / 14:33 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Diyarbakır'da polis servis aracına saldırıyı yaptığı belirlenen 4 teröristten 3'ü yakalandı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda, Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu personelinin bulunduğu servis otobüsüne Aziziye Mahallesinden geçişi sırasında saldırı düzenleyerek 5 kişiyi şehit eden ve 18 kişiyi yaralayan 4 teröristten 3'ü yakalandı.

Yakalanan teröristlerin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Polis aracına dün yapılan saldırıda Ahmet Kılıçarslan, Adem Seyfioğlu, Ramazan Tavşancı, Duran Karaboğaş ve Vedat Ulu şehit olmuş, 18 kişi yaralanmıştı.


İÇİŞLERİ BAKANI ATALAY: OLAYIN AYDINLATILMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ ÇOK BOYUTLU VE HASSAS BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır'da polis servis aracına yönelik saldırının faillerinin bulunması için çalışmaların ''çok boyutlu ve hassas bir şekilde'' devam ettiğini bildirdi.

Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile Diyarbakır'dan dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Saldırıyla ilgili olarak elde bilgi ve veriler olduğunu, henüz konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarını kaydeden Atalay, ''Şu anda olayın aydınlatılması için çalışmalarımız çok boyutlu ve hassas şekilde devam ediyor'' dedi. Atalay, olayın failleri yakalanana kadar çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini belirtti.

Beşir Atalay, ''Saldırının yurt dışı bağlantısı var mı?'' şeklindeki soruya ''Olayın aydınlatılmasıyla ilgili şu an da konuşmuyorum. Çalışmaların titiz yürümesi gerekiyor. Ama sonuca ulaşacağız. O umut içerisindeyiz'' yanıtını verdi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler