YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünde ne varsa unutup bir araya geldiler
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ankara'da düzenlenen etkinliğe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldı.
Dünde ne varsa unutup bir araya geldiler
13 Nisan 2013 / 22:05 Güncelleme: 13 Nisan 2013 / 22:09

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinin açılış törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç  katılımıyla Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştiriliyor.

Açılım süreciyle birlikte Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, uzun zaman sonra ilk kez böyle bir etkinlikte bir araya geldi. Başbakan Erdoğan ile Kılıçdaroğlu daha önce de Diyanet'in Kutlu Doğum programlarına katılırken, Bahçeli'nin uzun bir zaman sonra ilk kez böyle bir etkinliğe iştirak etmesi dikkat çekti.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından getirilen ve halen İstanbul'da değişik okullarda öğrenim gören 35 ülkeden 40 öğrencinin oluşturduğu "Kardeşlik Korosu" sahne aldı. Programda İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Hafız İshak Danış Kur'an-ı Kerim tilaveti sundu. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 35 ülkeden getirilen ve çeşitli üniversitelerde öğrenim gören 40 öğrenciden oluşan 'Kardeşlik Korosu' çeşitli ilahiler okudu. Program devam ediyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler