YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dün tutuklandı bugün serbest
Dün tutuklandı bugün serbest
27 Kasım 2014 06:35
Münevver Karabulut cinayetinde "suçluyu kayırmak" suçundan hakkında kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası bulunan işadamı Hayyam Garipoğlu, dün tutuklanmıştı. Garipoğlu daha önce 1.5 yıl hapis yattığı için bugün serbest bırakıldı.

Metris Cezaevi'ne gönderilen Garipoğlu, Sümerbank Davası nedeniyle yattığı 1.5 yıl hapis cezası bu cezasına sayılacağı için bugün denetimli serbestlikle tahliye edilecek. İşadamı Hayyam Garipoğlu, Münevver Karabulut'un katil zanlısı, yeğeni Cem Garipoğlu'nun yerini bildirmediği gerekçesiyle 'suçluyu kayırmak' suçundan 3 yıl hapis cezası aldı. 

Ceza 28 Mart 2012'de Yargıtay tarafından onandı. Hayyam Garipoğlu 21 Mayıs 2012 günü Almanya Nürnberg'e uçtu. Bu arada, yargılandığı Sümerbank davasında 1.5 yıl hapis yattıktan sonra 2002'de tahliye edilen Garipoğlu zimmet suçundan 6 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ancak ceza Yargıtay'ca henüz onanmamıştı. Garipoğlu daha Türkiye'ye gelmeden önce avukatları, müvekkillerinin yattığı 1,5 senenin bu cezasına sayılması için Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 'mahsup' başvurusunda bulundu. Mahkeme başvuruyu kabul etti. Bunun üzerine Garipoğlu Türkiye'ye dönme kararı aldı. 

Yaklaşık 2.5 yıldır yurtdışında bulunan Garipoğlu dün sabah 04.30'da Londra'dan İstanbul'a geldi. Havalimanı polislerince gözaltına alınan Garipoğlu Metris Cezaevi'ne gönderildi. 

Garipoğlu'nun bugün Silivri Cezaevi'ne gönderileceği, burada işlemleri tamamlandıktan sonra denetimli serbestlik yasası kapsamında salıverileceği öğrenildi. 

10:49
 // v.s.
İste olmayan adalet olan garibana oluyor adam banka batirmis bir bucuk yilda serbest kaldi yok boyle bir dunya...
27 Kasım 2014 10:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler