YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dün geceki çatışmalarda 2 Mehmetçik de şehit oldu
Dün geceki çatışmalarda 2 Mehmetçik de şehit oldu
Dün geceki çatışmalarda 2 Mehmetçik de şehit oldu
25 Şubat 2008 / 18:48 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Harekatın 4. gününde çıkan çatışmalarda 41 terörist etkisiz hale getirildi, çatışmalarda öldürülen PKK'lı sayısı ise 153 oldu. Bugünkü çatışmalarda 2 askerimiz de şehit oldu. Harekatın 4'üncü günü boyunca çıkan çatışmalarda, 41 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 153'e yükseldi.


Dün geceki çatışmalarda 2 Mehmetçik de şehit oldu.


Genelkurmay'dan yapılan açıklama:


Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekatın 4'üncü gününde iki ayrı bölgede teröristlerle sağlanan sıcak temas aralıklarla devam etmektedir. Tahkim edilmiş terörist mevzileri ve barınma yerleri üzerine; uçaklar, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile açılan yoğun ve etkili atışlar gün boyunca sürdürülmüştür. Birliklerin ilerleme istikametleri üzerinde ve derinlikte yer alan 6 adet hedef grubu ( 30 civarında hedef) Hava Kuvvetleri uçakları tarafından vurulmuştur. Dün gece saatlerinde, birliklerimizin kontrolündeki bölgeden sızarak çıkmaya çalışan teröristler, yakın mesafeli manevra ve ateşlerle ağır zayiata uğratılmıştır. Dışarıya çıkamayan terörist gruplar, Irak'ın derinliklerinde bulunan gruplardan yardım istemektedirler. Birliklerimizin arazi arama ve taraması yaptıkları bölgelerde tespit edilen terörist tesislerin; içlerindeki silah, mühimmat ve malzeme ile birlikte tahribine devam edilmiştir.

Harekat bölgesinin kritik kesimlerindeki birlikler takviye edilmiş; bir kısım birliğimiz ise zinde kuvvetlerle yerinde değiştirilmiştir. Teröristlerin çekilme istikametlerini kontrol eden arazi kesimlerine, gece uçarbirlik harekatı icra edilmiştir.


Ayrıca, yabancı uyruklu teröristlerin genelde bağımsız hareket ederek, örgütün silahlı yapısını ele geçirmeye çalıştıklarını doğrulayan bilgiler elde edilmiştir. Harekatın 4'üncü günü boyunca çıkan çatışmalarda, 41 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 153'e yükselmiştir. Dün geceki çatışmalarda 2 personelimiz şehit olmuştur. Harekata katılan birliklerimizin moralleri yüksek, azim ve kararlılıkları tamdır.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler