YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dumanlı Washington Post'ta Türkiye'yi karaladı
Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı Türkiye aleyhindeki kara propaganda faaliyetlerini sürdürüyor. Dumanlı bakın bu kez nasıl bir kara propagandaya imza attı?
Dumanlı Washington Post'ta Türkiye'yi karaladı
04 Ocak 2015 / 10:39 Güncelleme: 04 Ocak 2015 / 10:39

"Özgür basın susturuluyor" diyerek Türkiye aleyhinde kampanya yapan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yeni bir algı operasyonuna imza attı. Dumanlı, Amerikan Washington Post gazetesine bir yazı kaleme aldı.. "Türkiye'de medyaya karşı cadı avı" başlığını kullanan Dumanlı kara propaganda yaptı.

Emniyet tarafından ifade vermek için davet edilen ancak icabet etmeyip "ben gelemem siz gelip alın" diyerek gazetede bekleyen Dumanlı yazısında bu durumu çarpıtarak anlattı. Tebligat için adres olarak gazete binasını gösteren Dumanlı bu gerçeği de gizleyerek gazete binasının polisler tarafından basıldığını yönünde kara propaganda yaptı.

Dumanlı Türkiye'de ifade özgürlüğü olmadığı yönündeki algıyı güçlendirmek için attığı bir tweet nedeniyle ifadesi alınan spiker Sedef Kabaş'ı da kullandı. Oysa Kabaş ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmış ve teşekkür etmişti.

Yazısında kendi ülkesini yerden yere vuran Dumanlı, "İçinde karışık olan bir Türkiye uluslararası toplumun sözüne güvenilir bir ortağı sayılamaz" dedi...

Washington Post'ta yer alan haber, Türkçe'ye çevrilerek Zaman Gazetesinin internet sitesinden de servis edildi..Ancak aşırı olumsuz ifadeler Zaman'daki yayımda makaslandı.

 

AHABER

09:19
 // +++
uşaklar baronlarin emirlerini yerine getirmeye mecburdur çünkü onlar dusunemezler sadece söyleneni yaparlar...
04 Ocak 2015 09:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler