YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'ye silahlı saldırı
İstanbul-Küçükçekmece'de ellerinde satır ve sopalar bulunan yaklaşık 20 kişilik grup, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) İlçe Başkanlığı'na girmek istedi.
DTP'ye silahlı saldırı
06 Aralık 2009 / 20:55 Güncelleme: 06 Aralık 2009 / 21:00

Olay, Sefaköy Halkalı Caddesi Nazlı İşhanı'nda bulunan parti binasında meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 20 kişilik grup ellerinde sopa ve bıçaklarla işhanının 5. katında bulunan DTP İlçe Örgütü'ne yöneldi. Sesleri duyan partililer merdiven boşluğuna çıktığında slogan atan öfkeli grupla karşılaştı.

Partililer ile grup arasında arbede yaşandı. Grubun sopalarla saldırdığı partililer, ellerine geçirdikleri sandalyeleri öfkeli kalabalığın üzerine fırlattı.

Kalabalığın arasında bir kişi ise belindeki silahı çıkartarak ateş açtı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kurşunlar duvara isabet etti. Öfkeli grup, partililerin müdahalesiyle kaçtı. Olayın ardından polis ekipleri parti binasına gelerek incelemelerde bulundu.

DEDEM ÇANAKKALE ŞEHİTİ

DTP Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Kaymaz, grubun önce ana caddede yürüyüş düzenlediğini, ardından da parti binasına yöneldiğini belirterek, "Partideki bir görevli beni aradı. Ben de polisi aradım. Bu grup daha sonra sloganlarla içeri girmiş. Merdiven arasında kavga ediyorlar. Partimizde 2 kişi vardı. Aralarında sopalı kavga çıkmış. Havaya 3 el ateş açılmış. Ardından kaçmışlar. Ben tam geldiğimde grup dışarı çıkıyordu. Beni tanısalardı öldürebilirlerdi. Bizde bu ülkenin vatandaşıyız. Biz düşman değiliz. Benim dedem Çanakkale'de şehit olmuş" dedi.

Öte yandan öfkeli kalabalığın, binanın duvarlarına hilal ve ay yıldız şekli çizdikleri görüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


 

yorum
 // çanakkale şehitleri
kardeşim yalan söyleme ispatla dedenin çanakkalede şehit olduğunu ...................................
07 Aralık 2009 09:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler