YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'ye büyük operasyon: 14 gözaltı
DTP'ye büyük operasyon: 14 gözaltı
12 Eylül 2009 00:08
Diyarbakır'da bu sabaha karşı polisin büyük çoğunluğu DTP'lilere yönelik operasyonunda aralarında eski belediye başkanları ile partililerin bulunduğu 14 kişiyi gözaltına aldı.
Diyarbakır Cumuhriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah saat 05.30 sıralarında DTP’lilere yönelik eş zamanlı operasyon başlattı. Evlere yapılan operasyonlarda Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi eski Belediye Başkanı ve DTP Yerel Yönetimler Bürosu yöneticisi Yurdusev Özsökmenler, Bismil eski Belediye Başkanı Şükran Aydın, Diyarbakır İl Genel Meclisi Başkanı DTP'li Şehmus Bayhan, Büyükşehir Belediye Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Bayrak, merkez Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Sebahattin Dinç, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Uğur, Yenişehir Belediyesi Meclis üyesi Kenan Kaya, DTP Kadın Meclisi üyeleri Azize Yağız, Gülistan Aksoy, Melike Karagöz, SELİS Kadın Merkezi Aktivisti Sosyolog Behice Ok, DTP çalışanı Hasan Hüseyin Eren’in de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.
Polis, gözaltına aldığı kişilerin evlerindeki bilgisayar hard diskleri, bazı evraklara da el koydu. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerle ilgili soruşturma sürüyor.
Diyarbakır’da geçen mayıs ayında DTP’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında DTP Genel Başkan Yardımcılarının da bulunuduğu 52 kişi gözaltın alınmış, ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardı.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler