YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'li vekillere: "İstifa etmeyin"
Terör örgütü PKK'nın sözde elebaşı Abdullah Öcalan, kapatılan DTP'nin milletvekillerine mesaj gönderdi
DTP'li vekillere: "İstifa etmeyin"
18 Aralık 2009 / 14:14 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 14:16

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, kapatılan DTP'li milletvekillerinin istifalarını değerlendirerek, "Ben farklı düşünüyorum. Çözüm demokratik mücadeledir. Bence henüz istifa edilecek aşamaya gelinmedi. Meclise dönüp demokratik siyaset geliştirilebilinir" dedi.

ANF’nin haberine göre, Öcalan, avukatlarıyla yaptığı görüşmede hücresindeki durum hakkında bilgi verdi ve kapatılan DTP'li milletvekilleri hakkındaki görüşlerini aktardı. Öcalan'ın avukatlarına, “Odamda pencere açtılar. Havalandırmaya çıkarmayı da iki saate çıkardılar. Bir saat sabah bir saat öğleden sonra olmak üzere iki saat havalandırmaya çıkardılar. Dün dört arkadaşla tekrar görüştük. Onlarla da sohbet ettik” dediği bildirildi. Kapatılan DTP’li milletvekillerinin istifa kararı konusunda ise Öcalan, şöyle konuştu:
"Milletvekillerinin istifası konusunda ben farklı düşünüyorum. Çözüm demokratik mücadeledir. Bunu halka danışabilir ve karar alabilirler ama öyle yüzeysel değil, gerçekten halka sorarak, bunu kararlaştırabilirler. Diyarbakır’da binlerce kişiyle halk toplantıları yapabilirler, daha sonra il il halk toplantıları yapabilirler. Onlar da halka gidebilirler. Meclis’e dönüş de yapabilirler. Biz böyle gerekli gördük de diyebilirler. Bence henüz istifa edilecek aşamaya gelinmedi. Bizler henüz o aşamada değiliz. Meclise dönüp demokratik siyaset geliştirilebilinir. Ufuk Uras’ın teklifi değerlendirilebilir. Milletvekilleri Meclisi iyi kullanmalıdırlar. Demokratik kanalları açamadılar. Meclis’te herşeyi tartışabilmeliler. Demokratik mücadele için demokratik siyaset gerekiyor. Bunun yapılabilmesi önemli. Şimdi yeni parti var deniliyor. Ben buna bir şey demiyorum. Devlet birisini kapatır, birisi açılır ancak hukuk tekniği açısından bir parti olabilir.

Aleviler de dahil olabilir. Diğer demokratik kesimler de dahil olabilir. Böyle demokratik bir oluşum olursa kırk elli milletvekili çıkarabilirler. Bunlar önemli şeyler yapabilir, demokratik siyasetin önü açılabilir. Bunu yaparlarsa demokratik siyasetin önü açılabilir.

ABD,AB isterse...
 // ibrahim çelikoğlu
Bunların bir dakikalık nefesi kalır ve nefessiz kalırlar.Ne günlere kaldık.?Demokrasi istiyoruz da diyebiliyorlar.Bunların demokrasi anlayışını bir anlayabilsek?Kalleşçe adam öldürmekmi.?.....kıvırtmakmı?Neyin nesi?Ne istedikleride belli değil......
19 Aralık 2009 13:02
ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLÜRSE KAR ORADADIR.
 // Bayram TUNA
Aklınızı başınıza alınız, bırakınız şu kini öfkeyi,eğer haklıysanız hakkınızı Meclisde arayın.İnsanlar konuşarak anlaşır..Bugün doğruların hangisini önerdiniz de hükümet yapmadı,kıyakçılığın sonu ayakçılık, siz bu ülkede doğmuş insanlarsınız AB.de ne varsa hükümette onu istiyor.Destek olun hiç kimsenin maşası olmayın,hiç kötülükten iyilik doğmuşmu.Bindiğiniz dalı kesmeyin,Dünyada terörün sonu belli,yarın geç olmadan,yapa yalnız kal...
18 Aralık 2009 15:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler