YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'den polislere suç duyurusu
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Diyarbakır İl Başkanı Fırat Anlı, bir kişinin yaşamını yitirdiği gösterilerle ilgili polis memurları hakkında suç duyurusunda bulundu.
DTP'den polislere suç duyurusu
08 Aralık 2009 / 14:53 Güncelleme: 08 Aralık 2009 / 14:53

Anlı, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunun ardından adliye binası önünde, DTP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Meral Danış Beştaş ile basın açıklaması yaptı.

Fırat Anlı, görevli polis memurları hakkında, ''Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'na muhalefet'', ''İşkence ve kötü muamele'', ''Orantısız güç kullanılması sonucu birden fazla kişinin yaralanmasına yol açmak'' ve ''Kasten adam öldürmek'' suçlarını işlediklerini öne sürerek, suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

DTP İl Başkanı, suç duyurusunda, meydana gelen olaylarda görevli polis memurları hakkında gerekli soruşturmanın derhal başlatılmasını istediklerini söyledi.

Bir gazetecinin Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 7 askerin şehit edilmesi ve Diyarbakır'daki olaylarda bir kişinin yaşamını yitirmesi olaylarıyla ilgili sorusu üzerine ise Anlı, şöyle dedi:

''Toprağa düşen her can, yüreğimizde patlayan bir bombadır. Bunun için ölümleri durdurmak lazım. Başbakan Erdoğan'ın ABD dönüşünde yeni bir yaklaşım süreci başlatması ve DTP'nin kapatılması davasının olumlu sonuçlanması önemlidir. Biz geç kaldıkça gençlerimiz yaşamını yitirmeye devam ediyor.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler