YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'den ilk yorum
Demokratik Toplum Partisi Grup Başkanvekili Gülten Kışanak, dün Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 7 askerin pusu kurularak şehit edilmesi ile ilgili bir soru üzerine partisi adına ilk yorumu yaptı.
DTP'den ilk yorum
08 Aralık 2009 / 12:22 Güncelleme: 08 Aralık 2009 / 12:26

DTP Grup Başkanvekili Gülten Kışanak, Tokat'ta dün 7 askerin şehit edilmesi ile ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi: 'Bunu bütünün içerisinde görmek ve değerlendirmek gerekiyor. Son 15-20 günde yaşadıklarımızı yan yana getirsek bu olayların tarihlerini, zamanlarını denkleştirmek herhalde bir örgütün işi olmasa gerek. Eğer bir örgüt bütün bunları beceriyorsa Türkiye ne yapıyor, sormamız lazım.

'Bu partinin kapatma davası, askerlerin çatışmada öldürülmesini, Amerika gezisini, İmralı'nın koşullarının kötüleştirilmesini, hepsini aynı zamanda denk getirmeniz'...

Ben kendisinin başlı başına provokasyon olduğunu, bu olaylara buradan bakarak düşünmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Ölen kişilere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı diliyorum. Üzüntülerimizi ifade etmek istiyorum.

Bu sorunun vicdani bir sorun olduğunu, Serap için de, Aydın için de, Tokat'ta öldürülen 7 asker için de, hepimizin yüreğinin sızladığına eğer inanırsak, tüm politikacıların bunun hepsinin bu ülkenin yurttaşları olarak görüp, hepsine duyduğumuz acıyı ifade edersek, acılarımızı ortaklaştırmayı becerebilirsek sorunu da çözebileceğimize inanmak istiyorum.'

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler