YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy gözaltında
DTP İstanbul İl Başkanlığı'na şafak operasyonu
DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy gözaltında
17 Nisan 2009 / 08:34 Güncelleme: 17 Nisan 2009 / 00:00

Terör örgütüne yönelik yapılna operasyonlar kapsamında DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy gözaltına alındı.


Terör örgütüne yönelik yapılna operasyonlar kapsamında DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy gözaltına alındı.


Öte yandan bazı DTP milletvekillerinin savcılık yetkilileriyle görüştüğü öğrenildi.


DTP İstanbul İl Başkanlığı'na şafak operasyonu


Demokratik Toplum Partisi (DTP) İstanbul İl Başkanlığı binasında polis tarafından arama yapılıyor.


Beyoğlu Çukur Mahallesi Kalyoncu Kulluğu Caddesi'ndeki il başkanlığı binasına gelen polis ekipleri, içeride arama çalışması başlattı.


Binanın bulunduğu bölgeye giriş ve çıkışlar Çevik Kuvvet ekiplerince kontrol altına alınırken, 4 katlı binanın girişinde de polisler bekliyor.Türkiye genelinde eş zamanlı olarak terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Operasyon yapılan iller arasındaki Batman da var. Batman güne Terör örgütü PKK'nın faaliyetlerine son vermek amacıyla tüm Türkiye'de düzenlenen operasyonlarda onlarca kişi gözaltına alındı.


İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya, Adana ve Batman başta olmak üzere pek çok ilde yürütülen terör örgütü operasyonları güvenlik güçlerinin titiz çalışmasıyla sürdürülüyor.


BATMAN


Batman'da gerçekleştirilen terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 14 kişi gözlatına alındı. Geçtiğimiz yıllarda esnafa zorla kepenk kapattıran, kamu mallarına zarar veren ve çocukları protesto gösterilerinde kullanan 14 kişi güvenlik güçlerince gözaltında alındı.


ANKARA


Ankara'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı.


Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Altındağ, Yenimahalle ve Etimesgut başta olmak üzere Ankara genelinde 5-6 noktaya operasyon yaptı.


Operasyonda 8 kişi gözaltına aldı. Bu kişilerin terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasının üyeleri olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler