YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DP liderini rahatsız eden olay
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk 12 Eylül'de yapılacak olan halk oylamasından çıkacak sonuçtan tedirgin olduklarını söyledi.
DP liderini rahatsız eden olay
26 Mayıs 2010 / 14:29 Güncelleme: 26 Mayıs 2010 / 14:40

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk Anayasa değişikliğinin referanduma gitmesiyle ilgili değerlendirmesinde, "Halk oylamasından tedirginiz." dedi.

DP Genel Başkanı Cindoruk ve Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Genel Başkanı Mümtaz Soysal, ortak basın toplantısı düzenleyerek, Anayasa değişikliğinin içeriğini halka anlatacaklarını ifade etti. Toplantıda BCP Genel Başkanı Soysal Anayasa değişikliğinin devletin yapısını değiştirici tema olarak gördüklerini söyleyerek, "Siyasi yelpazenin değişik kesimlerinde yer alan cumhuriyetçi partiler olarak iktidar partisinin Anayasa değişikliğine gitmesinde başkanlık sistemine geçme niyeti yatmaktadır. Eğer referandumda 'evet' oyu çıkarsa genel seçimlerde de bunun olacağından endişe ediyoruz." diye konuştu.

DP Genel Başkanı Cindoruk da referandumda 'hayır' oyu kullanacağını ifade ederek, "1982 ve 1991 yılında yapılan referandumlarda hayır oyu kullandım. 12 Eylül'de yapılacak referandumda da hayır oyu kullanacağım. Neden geçici maddelerin tümünü kaldırmıyorlar. Halk oylamasından tedirginiz. Her şeyi Anayasa Mahkemesi'nden bekleyen siyasi bir anlayış olmamalı. Bu anayasa paketinin durdurulması için gayret göstermeliyiz. Anayasa değişiklik paketini halka anlatmalıyız. 4 aylık süre su gibi akar geçer ve 12 Eylül gelmiş olur."

Öte yandan Cindoruk, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanı olmasıyla ilgili soruya, "Şapkasını beğenmedim. Kendisine yeni bir şapka hediye edeceğim." cevabını verdi. '12 Haziran'da yapılacak olan DP kurultayının tarihinin neden değiştiği' sorusuna ise Cindoruk şu cevabı verdi:" Tüzük değişikliği ve spor salonun dolu olması nedeniyle kurultayı 15 Haziran tarihine erteledik."

Cihan

Atatürk-hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir dememişmiydi???
 // ibrahim çelikoğlu
Milli iradeye tahammülü olmayanlara rasladıkça şaşırıyor,tüylerimiz ürperiyor.Hani Atatütk ilkeleri? Cumhuriyet nerde?Demokrasi melekleri kesilenler nerede?Yok.Ergenekonu destekleyen,cuntacıların yargılanmasına yürekleri dayanmayanlar
korkmadan büyük cesaret gösterisi yapıyorlar.Şu "Cumhuriyet" kelimesinin tercüme edilip Türkçeleştirilmesi gerek.Kahvelerde her söylenen,tartışılan suçtur zihniyeti milleti cahil bırakmıştır...
26 Mayıs 2010 22:47
KEŞKE KENDİSİNE FİKİR HEDİYE EDEBİLSEK !
 // BATUHAN
Sn.Demirel'in bire bir kopyası Sn.Cindoruk genellikle üstadı gibi kendilerince kıritik buldukları bir zamanda çıkarlar yüzünün ucunu gösterir AK Partiye kinini kusar ve uzun bir müddet kaybolup giderler. Eğer mümkünse müsaade buyururlarsa bizde kendilerinin aklını ve fikrini beğenmedik bizlerde zatı alilerine okkalı bir akıl ve fikir hediye etsekte belki ozaman vatana millete faydalı birileri olurlarmı diye düşünüyoruz.....
26 Mayıs 2010 15:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler